مهر ، (شرح آنلاین) - مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۳ هزار بسته مواد غذایی خشک از آذربایجان شرقی به سیل زدگان استان گلستان ارسال شد.

سعید کنعانی ظهر امروز سه شنبه در جلسه ستاد سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی در تبریز گفت: همه انبارهای امداد و لجستیک این جمعیت درگیر سیل شمال کشور است و اقلامی همچون پتو، زیرانداز و کنسرو و سایر مواد غذایی به سیل‌زدگان گلستان ارسال شده است.

وی افزود: جیره ۷۲ ساعته به همراه ۳ هزار بسته مواد غذایی به صورت خشک بارگیری و به شمال کشور ارسال شده و در خصوص خود استان نیز مشکل خاصی نداریم.

کنعانی سپس ادامه داد: از فردا جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی انجام می‌شود.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی با بیان اینکه در برف و کولاک شدید آذربایجان شرقی طی دو روز اخیر، ۲۵۴۵ نفر حادثه دیده بودند که برای ۱۴۰۰ نفر امداد رسانی شد و ۵۰۰ اسکان موقت هم توسط هلال احمر صورت گرفت.

وی با بیان اینکه از ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین ۱۱۰ عملیات امداد و نجات در استان انجام شده است، گفت: ۴۱۵۹ امداد رسانی در این عملیات‌ها صورت گرفت که ۶۳ نجات یافته و ۷۴۴ نفر هم اسکان موقت انجام شد که بیشترین مورد اسکان مربوط به برف و کولاک جاده‌ای بود.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان باید سرعت مطمئنه را در شرایط آب و هوایی خاص رعایت کنند، ادامه داد: بیشترین حوادث جاده‌ای استان در عوارضی بزرگراه تبریز- زنجان و محورهای بستان آباد و میانه بوده است.

 

منبع: مهر 

الف خ ۷۲ /