مهر، ( شرح آنلاین ) - یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت بارندگی امروز در کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد منجر به سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

مرتضی ضرابی با اشاره به خطر سیل ، گفت: پیش بینی می‌شود به جز هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان بیشتر استان‌های کشور بارندگی خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش در مناطق کوهستانی سردسیر به شکل برف خواهد بود.

وی گفت: شدت بارش‌ها امروز در کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود که منجر به سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در استان‌هایی مانند قم، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، غرب استان سمنان، شمال غرب و جنوب استان اصفهان، نیمه غربی استان فارس و شمال استان بوشهر بارش‌ها شدید خواهد بود و می‌تواند با سیلاب و آبگرفتگی همراه شود و خطر سیل وجود دارد.

وی گفت: ورزش باد در بخشی از استان فارس، یزد، اصفهان، قم، مرکزی، جنوبی تهران پدیده غالب خواهد بود، همچنین در جزایر مرکزی و میانی خلیج فارس وزش باد باعث مواج شدن آب‌های ساحلی خواهد شد.

ضرابی افزود: فردا بارش‌های پراکنده در شمال غرب آذربایجان غربی، بخشی از اردبیل، جنوب بوشهر و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز در تهران، البرز و قزوین پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا در نیمه جنوبی فارس و خراسان جنوبی و بخشی از کرمان، شمال گیلان، کردستان و کرمانشاه شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود و در دیگر مناطق کشور آسمانی صاف تا نیمه ابری پیش بینی می‌شود.

 

منبع : مهر

س ب ۶۳/