فارس، ( شرح آنلاین ) - نماینده مردم تبریز در مجلس معتقد است برنامه‌ای برای اینکه تراکم مسافر از روی شمال و مشهد و چند شهر دیگر برداشته شود تا همه شهرها از بهره‌های رونق گردشگری استفاده کنند، وجود ندارد.

محمداسماعیل سعیدی با انتقاد از نبود تدبیر لازم در موضوع سفر از سوی مسئولان ذی‌ربط به ویژه برای نوروز اظهار داشت: تحول در گردشگری به خصوص رونق گردشگری داخلی و شکوفا شدن این ظرفیت در کشور موضوع بسیار مهمی است؛ زیرا در صورت ساماندهی سفرهای داخلی با توجه به جمعیت ۸۵ میلیون نفری ایران می‌توان به راحتی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی که معتقد است استفاده از ظرفیت سفرهای داخلی تحول مهمی در صنعت توریسم ایجاد خواهد کرد، افزود: با توجه به بالا بودن میزان نقدینگی موجود در جامعه، لازم است در بخش‌های مختلف به دنبال مشارکت و جذب سرمایه‌های مردم بود که یکی از بسترها و ظرفیت‌های موجود، بحث سفر و موضوعات مرتبط با آن است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت مدیریت سفرهای داخلی، عنوان کرد:  مسئولان حوزه گردشگری و سفر باید به دنبال فراهم کردن زمینه برای سفرهای آسان باشند تا انگیزه و رغبت در مردم برای سفرهای داخلی ایجاد شود؛ در همین زمینه باید برای نوروز برنامه ویژه‌ای می‌داشتند.

تعریف مقاصد گردشگری جدید در اولویت کار مسئولان نبود

این نماینده مجلس با اشاره به جلسه کمسیون فرهنگی با مسئولان گردشگری به قول آنها برای عملیاتی کردن ایده‌های تسهیلاتی سفر اشاره کرد و با ابراز تعجب از عملی نشدن این برنامه‌ها توضیح داد: مردم ایران به صورت سنتی در نوروز به سفر می‌روند ولی این موضوع از سوی دولت مدیریت نمی‌شود و هیچ برنامه‌ای از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط برای تعریف مقاصد گردشگری جدید وجود ندارد.

سعیدی تاکید کرد: عملا برنامه‌ای برای اینکه تراکم مسافر از روی شمال و مشهد و چند شهر دیگر برداشته و به کل کشور تقسیم شود تا همه شهرها از بهره‌های رونق گردشگری استفاده کنند، وجود ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به فعال بودن ستاد سفرهای نوروزی در استان‌ها به ریاست استاندار، افزود: البته وظایف این ستادها مربوط به زمانی است که مسافران وارد شهر می‌شوند اما مدیریت سفرهای داخلی در سراسر کشور و برنامه‌ریزی برای آن، بحثی ملی است  که مسئولان کشوری باید آن را مد نظر قرار می‌دادند اما تاکنون چیزی مشاهده نشده است.