پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
ارس

صفر شاسفند در مورد مصوبات کمیسیون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس در سال ۹۷ به خبرنگار اقتصاد۲۴ گفت: مجموع این مصوبات در سرمایه گذاری داخلی دو هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان بوده است، این درحالی است که حجم سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته ۷۹ میلیون دلار بوده است.

شاسفند ادامه داد: از مجموع دو هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی، هزار و ۲۴۷ میلیارد تومان آن به طرح های صنعتی، ۴۹۷ میلیارد تومان آن به بخش گردشگری، ۴۵۵ میلیارد آن مربوط به بخش کشاورزی و ۷۲ میلیارد تومان دیگر هم به بخش خدماتی مربوط می شود. بنابراین عمده جذب سرمایه های داخلی در بخش صنعت و گردشگری جذب شده است.

وی در پاسخ به این سوال که علاقه‌مندی سرمایه گذاران داخلی به کدام‌ها در منطقه آزاد ارس است؟ گفت: سرمایه گذاران بیشتر علاقه‌مند به حضور در بخش صنعت و گردشگری هستند. به طور مثال در حوزه گردشگری با ایجاد مجتمع تفریحی، ساخت انواع هتل‌ها و دیگر وسایل تفریحی درصدد جذب گردشگر هستیم که البته زمین های آن جانمایی شده و در حال انجام بقیه امور اجرایی آن هستیم.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس همچنین در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاران خارجی بیشتر حاضر به سرمایه گذاری در کدام بخش‌ها هستند؟ گفت: از مجموع ۷۹ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شده، ۱۰۰ درصد طرح ها به حوزه صنعت اختصاص دارد . در طرح های صنعتی سرمایه گذارانی از کشورهای چین، کره، ترکیه و آذربایجان علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش‌های داروسازی، پوشاک، پالایشگاه و حتی تولید روغن هستند.

شاسفند در پایان از کشت گلخانه ای به عنوان مزیت نسبی ارس یاد کرد و گفت: در بخش کشاورزی سرمایه گذاری های خوبی در کشت گلخانه ای انجام شده است و این بخش به عنوان مزیت نسبی ارس محسوب می شود که در سال های اخیر اتفاقا هم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و هم سودآوری خوبی برای بخش خصوصی به همراه داشته است.

 

رف61/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد