پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
سپاه عاشورا

سردار عابدین خرم در جمع هنرمندان بسیجی آذربایجان شرقی، نقش هنرمندان در گام دوم انقلاب اسلامی را مهم و تعیین کننده برشمرد و افزود: ضروری‌ترین رسالت هنرمندان در گام دوم انقلاب توجه به منظومه فکری رهبر انقلاب است تا بر اساس آن هوشمندانه در برابر هجمه‌های سنگین بیگانگان نقش آفرین باشند.

وی اظهار داشت: اگر در دهه‌های گذشته به بیانیه‌های رهبر انقلاب در موضوعات گوناگون توجه و عمل کافی می‌شد، اکنون وضعیت فرهنگی کشور بسیار مطلوب‌تر از این بود.

سردار خرم اضافه کرد: ایران با قدمت تاریخی افتخارآمیز و مفاخر اسلامی بیشمار، الگوی ارزشمندی برای جریان سازی هنر در جهان اسلام و منطقه است و بر این اساس هنرمندان باید با گام گذاشتن در مسیر گذشتگان طی مسیر کنند و البته این مسیر پس از انقلاب اسلامی به خوبی ترسیم شده است.

وی با اشاره به نامگذاری روز شهادت شهید آوینی به عنوان روز هنر انقلاب، یادآوری کرد: انقلاب در طول ۴۰ سال گذشته تاکنون دستاوردهای زیادی داشته که وجود هنرمندی جهادی چون شهید آوینی نیز از برکات آن است؛ هنرمندی که با آثارش صبغه انقلابی خود را نشان داد و ماندگار شد.

معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست با بیان اینکه هنرمندان مأموریت مهمی در تحقق گام دوم انقلاب دارند، گفت: هنرمندان با خلق آثار هنری می‌توانند در فرهنگ جامعه نقش آفرین باشند، چون استقلال و هویت هر جامعه‌ای در گرو فرهنگ آن است.

سرهنگ الیاس گل محمدزاده اضافه کرد: اگر کشوری در فرهنگ خود دارای استقلال و هویت باشد در حوزه‌های دیگر نیز موفق خواهد بود و علت آن زیربنایی بودن فرهنگ است، بنابراین هنرمندان در این خصوص نقش مؤثری دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد