همایش ملی بررسی اندیشه های فلسفی علامه جعفری در آبان ماه سالجاری برگزار می شود. به گزارش شرح آنلاین دبیر علمی همایش ملی بررسی اندیشه های فلسفی علامه جعفری اظهار کرد: این همایش ملی با همکاری بیش از ۲۰ مرکز علمی و دانشگاهی کشور در ایام سالگرد رحلت علامه جعفری در آبان ماه سالجاری در […]

همایش ملی بررسی اندیشه های فلسفی علامه جعفری در آبان ماه سالجاری برگزار می شود.
به گزارش شرح آنلاین دبیر علمی همایش ملی بررسی اندیشه های فلسفی علامه جعفری اظهار کرد: این همایش ملی با همکاری بیش از ۲۰ مرکز علمی و دانشگاهی کشور در ایام سالگرد رحلت علامه جعفری در آبان ماه سالجاری در تبریز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رحیم شاهدی با بیان اینکه این همایش در دو بخش برگزار خواهد شد، ادامه داد: بخش نخست این همایش، در راستای بزرگداشت علامه جعفری است که ۲۴ آبان ما ه در مصلای تبریز برگزار خواهد شد و همچنین بخش دوم این همایش با محور های معرفت شناسی، علم و دین، فلسفه و هنر و فلسه حقوق در ۲۵ آبان ماه در دانشگاه هنر برگزار می شود. وی ادامه داد:تا کنون ۷۲ مقاله و ۱۰ پایاننامه در خصوص محورهای همایش به دبیرخانه رسیده که توسط هیات داوران در حال بررسی می باشد.

وی با بیان اینکه مفاخر دینی و ملی باید در اولویت برنامه های فرهنگی استان قرار گیرد، ادامه داد: در شهر ما، علی رغم وجود علامه ها، کمتر به مفاخر این افراد توجه می شود؛ بنابراین این همایش به منظور آشنایی نسل جوان برگزار خواهد شد.

شاهدی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی آموزه های علمی و دینی در استان، خاطرنشان کرد: تمامی مردم به علت بی توجهی به مفاخر علمی و دینی مقصر هستند، بنابراین این همایش ها نقش بسیار موثری را در بزرگداشت مفاخر دینی و علمی ایفا می کند.