اختتامیه نخستین سوگواره شعر عاشورایی ارس با عنوان کربلای دمشق با حضور اساتیدی چون کلامی زنجانی، علیرضا قزوه و محمدسعید میرزایی از شعرای بنام کشور ۱۷ مهرماه در جلفا برگزار می‌شود. به گزارش شرح آنلاین به نقل از دبیرخانه برگزاری سوگواره شعر عاشورایی ارس، ابراهیم نصیری مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس با اعلام این […]

اختتامیه نخستین سوگواره شعر عاشورایی ارس با عنوان کربلای دمشق با حضور اساتیدی چون کلامی زنجانی، علیرضا قزوه و محمدسعید میرزایی از شعرای بنام کشور ۱۷ مهرماه در جلفا برگزار می‌شود.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از دبیرخانه برگزاری سوگواره شعر عاشورایی ارس، ابراهیم نصیری مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار مجموعاً ۱۱۳ اثر به دبیرخانه سوگواره واصل شد و توسط هیات داوران در دو مرحله مقدماتی و نهایی داوری انجام می‌گیرد.

وی افزود: داوری نهایی را سه تن از اساتید شعری کشور و استان آذربایجان‌شرقی برعهده دارند و نتایج مربوطه در اختتامیه سوگواره اعلام خواهد شد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس یادآور شد: این سوگواره در گستره استان آذربایجان‌شرقی و مناطق آزاد هفت‌گانه کشور برگزار می‌شود و امیدواریم برگزاری سالانه این رویداد در کنار اثرات ملی و منطقه‌ای در فرهنگ ایثار و شهادت، بتواند موجبات رشد و تعالی شعر آیینی در شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس را فراهم کند.

نصیری با دعوت از اهالی فرهنگ و ادب برای فعال کردن انجمن‌های ادبی در این منطقه گفت: متاسفانه جامعه ادبی منطقه تمایلی به ایجاد و قبول مسوولیت در تشکل‌های غیردولتی را ندارند و با وجود زمینه‌ها و استعدادهای بومی به ویژه در حوزه شعر متاسفانه انجمن‌های ادبی از رونق و قوام مناسبی برخوردار نیستند.