فرماندار اهر گفت: شهرستان اهر با دارا بودن معادن متعدد مس و طلا می‌تواند زمینه را برای جمع کثیری از جوانان بیکار و تحصیل‌کرده در این حوزه فراهم کند. به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ، زاهد محمودی در جریان بازدید از معدن مس مزرعه اهر اظهار داشت: شهرستان اهر یکی از […]

فرماندار اهر گفت: شهرستان اهر با دارا بودن معادن متعدد مس و طلا می‌تواند زمینه را برای جمع کثیری از جوانان بیکار و تحصیل‌کرده در این حوزه فراهم کند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ، زاهد محمودی در جریان بازدید از معدن مس مزرعه اهر اظهار داشت: شهرستان اهر یکی از مناطق مهم و غنی در بخش معدن استان آذربایجان‌شرقی را به خود اختصاص داده که نیاز است با اهتمام جدی و تلاش ویژه در این خصوص بتوانیم قابلیت‌های معدنی شهرستان را در این حوزه شناسایی و به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

این مقام مسوول افزود: تلاش می‌کنیم تا برای بهره‌‌وری هرچه‌ بهتر از ذخایر معدنی، سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی را در راستای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ایجاد صنایع تبدیلی و جانبی معدن فعال منطقه جذب کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه معادن شهرستان اهر و رفع موانع پیش روی آنها‌ اشتغال پایدار برای جوانان بیکار منطقه ایجاد می‌کند، یادآور شد: توسعه معدن مس مزرعه و راه‌اندازی معدن مس انجرد در زمینه اشتغال می‌تواند تحول‌آفرین باشد.

فرماندار اهر همچنین برای رسیدگی به پرونده‌های بخش معدن به صورت تخصصی ایجاد شعبه تخصصی در دادگستری شهرستان اهر را برای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بخش معدن را ضروری برشمرد.

محمودی با اشاره به قدمت چند ساله معدن مس مزرعه اهر، برنامه‌ریزی برای معدن‌گردی و ایجاد موزه معدن برای جذب گردشگر در این معدن را لازم دانست.