استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر کشور ما بخواهد به سمت صنعتی شدن برود اقتضای این امر وجود شهرک های صنعتی می باشد. به گزارش شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشستی با مدیرعامل و معاونین این شرکت، اظهار کرد:‌مشکل بیکاری و اشتغال جوانان موضوعی است […]

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر کشور ما بخواهد به سمت صنعتی شدن برود اقتضای این امر وجود شهرک های صنعتی می باشد.
به گزارش شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشستی با مدیرعامل و معاونین این شرکت، اظهار کرد:‌مشکل بیکاری و اشتغال جوانان موضوعی است که جز با سرمایه گذاری رفع نخواهد شد.
وی ادامه داد: بخش مهمی از این سرمایه گذاری در بخش تولید و به خصوص صنعت قابل انجام است که بستر آن نیز شهرک های صنعتی می باشد.
خدابخش با اشاره به وجود برخی مشکلات در سطح شهرک های صنعتی کشور و آذربایجان شرقی، اضافه کرد:‌رفع این چالش ها و تامین زیرساخت ها وظیفه ای است که باید توسط دستگاه های مرتبط رفع شود و در این خصوص نیز به زودی نشستی با حضور مدیران دستگاه های خدمات رسان برگزار می کنیم چرا که شهرک بدون برق،‌آب و گاز معنی ندارد.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: شناسایی وضعیت واحدهای موجود و عارضه یابی مشکلات آن ها موضوعی است که شرکت شهرک های صنعتی استان موظف است با تکیه بر توان بخش خصوصی و مشاورین مختلف نسبت به آن اقدام کند.
وی با اشاره به اهمیت صنایع کوچک، ابراز کرد:‌حل مشکلات چنین واحدهایی به سادگی امکان پذیر است ولی لازم می باشد تا وضعیت این واحدها به صورت شفاف و رده بندی شده احصا و سپس از طریق کلینیک های صنعتی نسبت به رفع آن نسخه داده شود.
خدابخش افزود: ایجاد و توسعه کلینیک های صنعتی به صورت شرکت های خصوصی از الزاماتی است که برای رفع مشکلات صنعت باید به آن توجه کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از وضعیت فعلی شهرک های صنعتی استان، گفت:‌سیاست کاری شرکت بر این است تا با کاهش هزینه های مختلف و صرفه جویی در آن ها، منابع مالی را به سمت ارتقای زیرساخت ها و شهرک سازی سوق دهد.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: بر اساس این سیاست توانستیم در نیمه اول سال ۸۴ درصد از درآمدهای خود را صرف شهرک سازی کنیم که رتبه اول کشوری را در این زمینه کسب کردیم.
وی ادامه داد: تلاش برای رفع مشکلات زیرساختی از جمله آب و برق از دیگر اولویت های کاری شرکت بوده که امیدواریم با حمایت های استاندار محترم نسبت به رفع نیازهای تولید در این بخش ها اقدام جدی صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی ابراز کرد: توجه به رونق در صنعت به خصوص صنایع کوچک دیگر اولویت این شرکت می باشد که برای کمک به رفع مشکلات آن ها ایجاد کلینیک های صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.