مشهد، فارس، (شرح آنلاین) - فرمانده انتظامي خراسان رضوی از كشف 1.5تن مرفين و هلاکت سوداگر مرگ در عملیات مشترک پلیس خراسان رضوی، سبزوار و سمنان در درگیری با قاچاقچیان مواد افیونی خبر داد.

محمد کاظم تقوی اظهار کرد: در پی رد زنی‌های گسترده اطلاعاتی و کسب  سرنخ‌های دقیقی مبنی بر حمل محموله سنگین مرفین از استان‌های جنوبی کشور به مقصد استان  خراسان رضوی  و استان‌های شمالی کشور، مثلث پلیسی با حضور جان‌برکفان مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ، فرماندهی انتظامی سبزوار و اکیپ‌های عملیاتی فرماندهی انتظامی سمنان تشکیل شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ابرازکرد: ساعت ۲۲:۳۹ روز گذشته پلیس در مسیر جاده روداب به سبزوار، سه خودروی حامل محموله مواد افیونی و راه پاک‌کن را در دامنه کمین خود به محاصره درآورد و سوداگران مرگ که قصد مقاومت و فرار از صحنه را داشتند با پاتک مسلحانه مأموران انتظامی زمین‌گیر شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات سه دستگاه خودروی نیسان وانت، یک دستگاه خودروی پژو پارس و یک دستگاه پژو ۴۰۵ که به‌عنوان راه پاک‌کن محموله مواد افیونی بود را توقیف و با دستگیری ۵ قاچاقچی  یک‌تن و ۵۵۰ کیلوگرم مرفین کشف شد.

تقوی یادآور شد: دو تن از این سوداگران مرگ به ضرب گلوله پلیس زخمی شده بودند که به یکی از مراکز درمانی مشهد انتقال‌یافته و یکی از آنان که جوانی ۳۱ ساله بود که جان خود را از دست داد.

 

الف – ب ۶۶/