روحی ملکی بیان داشت: روادید زائران اربعین را با فعالیت شبانه‌روزی در کمتر از دو روز صادر کرده و در اختیار کارگزاران قرار می‌دهیم. به گزارش شرح آنلاین امیر روحی ملکی ضمن بیان اینکه تعداد نمایندگان کنسولی عراق در تبریز ۶ نفر می‌باشد، گفت: در مصاحبه‌ای تعداد کارمندان کنسولگری عراق مستقر در تبریز سه نفر […]

روحی ملکی بیان داشت: روادید زائران اربعین را با فعالیت شبانه‌روزی در کمتر از دو روز صادر کرده و در اختیار کارگزاران قرار می‌دهیم.

به گزارش شرح آنلاین امیر روحی ملکی ضمن بیان اینکه تعداد نمایندگان کنسولی عراق در تبریز ۶ نفر می‌باشد، گفت: در مصاحبه‌ای تعداد کارمندان کنسولگری عراق مستقر در تبریز سه نفر اعلام شده است که این تعداد درست نیست و در حال حاضر شش نماینده از کنسولگری عراق در دفتر تبریز مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تنها وقفه‌ای که در روند صدور ویزاها ایجاد شد، مربوط به سامانه‌ی سماح بود که حدود ۴-۵ روز در کل کشور اتفاق افتاد. گذرنامه‌هایی که در آن مدت آمد و دپو شد و ما بعد از آن وقفه، ۱۲ نفر از ۱۳ کارمند خود را بسیج کرده‌ایم و تا ساعت ۴:۰۰ بامداد امورات مربوط به صدور روادید را انجام می‌دهیم تا مشکل و تأخیری از این بابت به وجود نیاید.

مدیر امور حج و زیارت آذربایجان‌شرقی، افزایش زمان صدور ویزا به ۳ تا ۵ روز را تکذیب کرد و افزود: ویزای اربعین در استان آذربایجان‌شرقی در کمتر از ۳۶ ساعت صادر شده و اگر فردی صبح سه شنبه مدارک خود را تحویل کارگزار دهد، می‌تواند گذرنامه‌ی خود را همراه با روادید روز پنجشنبه تحویل بگیرد. موضوع افزایش زمان صدور ویزا مربوط به زمانی است که روند ثبت‌نام و صدور متوقف شده بود و از پنجشنبه که مجددا شروع به فعالیت کرده‌ایم، صدور ویزا تقریبا به روز شده است و کارگزاران گذرنامه‌هایی را که امروز تحویل می‌دهند، می‌توانند فردا پس بگیرند.

روحی ملکی با تأکید بر اینکه اعلام زمان طولانی برای صدور ویزا از سوی کارگزاران به علت کم کاری آنها در رساندن مدارک است، بیان داشت: هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و نهایت تلاش همکاران در راستای صدور به موقع روادید است و همانگونه که عرض شد با فعالیت شبانه‌روزی همکاران، روادید در کمتر از دو روز به کارگزار مربوطه تحویل داده می‌شود.