×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

اویغورها می گویند که در تمام زندگی شان برای حزب کمونیست حاکم بر چین به دلیل اینکه در این کشور زندگی می کنند،کار کرده اند و حالا پکن اینگونه مزد آنها را می دهد.

«فرهاد حبیب الله» از مسلمانان اویغور که در استرالیا زندگی می کند در این باره می گوید: «پدر و مادرم همه عمر خود را به دولت چین خدمت کرده اند و حالا ببینید که چه اتفاقی برای آنها افتاده است.»

حالا همه اویغورها با هم متحد شده اند و تنها خواستار یک چیز هستند که شاید تا کنون به آن فکر هم نکرده بودند: کشور مستقل اویغورها.

فرهاد می گوید:درست است که ما زیر پرچم قرمز چین بزرگ شدیم اما حالا که سرکوب های دولت چین علیه مسلمانان گسترده شده است ما باید برای استقلال بجنگیم.

در حال حاضر حدود سه هزار اویغور در استرالیا زندگی می کنند و حالا همه توجه آنها به اردوگاه هایی است که عزیزانشان در آنها مورد شکنجه واقع شده اند.

به گفته فعالان حقوق بشری،بیش از ۱۰ اویغور که ساکنان دائمی استرالیا هستند در چین ناپدید شده اند و به نظر می رسد که اکنون در بازداشتگاه های این کشور هستند.

اویغورهای ساکن استرالیا می گویند با وجود اینکه در این کشور زندگی می کنند از سوی مقامات چین تهدید می شوند.

رفتار ظالمانه حکومت کمونیستی چین با مسلمانان اویغور سال هاست که مورد بی توجهی جوامع بین المللی قرار گرفته است.

مسلمانان اویغور در ایالت «سین کیانگ» چین هرگز نمی توانند شعائر اسلامی را آزادانه به جای بیاورند.

مسلمانان ترک ‏تبار «اویغور» ساکن در ایالت سین کیانگ با جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر، در اثر سیاست های ضد اسلامی حکومت مرکزی چین ‏زندگی سختی را می گذرانند.‏

سین کیانگ از سالها پیش و در پی تصرف ترکستان شرقی به نقشه چین اضافه شد و در ‏دهه های اخیر با سیاست های دولت مرکزی همواره مردم بومی آن زیر فشارهای ‏گوناگون بوده و از کمترین امکانات موجود در بخش های دیگر چین محروم هستند.

در سالهای اخیر مقامات چینی برای شکستن فضای انحصاری زندگی مسلمانان اویغور ‏در این منطقه قوم بزرگ چینی «هان» که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهد را وارد این منطقه کرده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد