رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۱۳ درصد داوطلبان انتخابات قبل از بررسی‌ صلاحیت انصراف داده‌اند،گفت: از بین ۸۷ درصد باقی مانده، صلاحیت ۴۰ درصد افراد تایید شد.

صمد عزیزی روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: دیروز فرصت ۲۰ روزه بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و امروز نتایج صلاحیت افراد، به ۱۳ حوزه انتخابیه استان و مراکز فرمانداری ها ابلاغ شد.

وی افزود: براساس ماده ۵۲،کسانی که صلاحیت شان احراز نشده است، طبق قانون فرصت دارند مراتب اعتراض خود را برای بررسی مجدد به شورای نگهبان اعلام کنند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: افرادی که رد صلاحیت شده و یا صلاحیت شان احراز نشده است، از امروز تا پنجشنبه ۲۶ دی ماه فرصت دارند اعتراض خود را به صورت کتبی به هیات نظارت در تبریز و یا شورای نگهبان در تهران ارسال کنند.

اما بر اساس خبرهای به دست آمده توسط خبرنگار شرح آنلاین در بین کسانی که عدم احراز صلاحیت شده اند نام چهره های مطرحی مانند آقایان شهرتی فر فرماندار و مدیرکل سیاسی و امنیتی آذربایجان شرقی ، علی اصغر شعر دوست نماینده سابق مجلس و سفیر ایران در تاجیکستان، علیرضا نوین شهردار سابق تبریز و کامبیز مهدیزاده داماد رئیس جمهوری دیده می شود.

  • نویسنده : رامین فرهودی
  • منبع خبر : شرح آنلاین