مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نباید اجازه دهیم که ترس، ناامیدی و استرس در بین افراد جامعه رخنه کند و این تمام چیزی است که دین به ما آموخته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تبریک ایام مبارک ماه رجب افزود: در رابطه با شیوع ویروس کرونا، دستور العملی برای مساجد و هیئات مذهبی تهیه شده است که در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن شعبانی بیان کرد: ما به عنوان مبلغین دین نباید اجازه دهیم که ترس، ناامیدی و استرس در بین افراد رخنه کند و این تمام چیزی است که دین به ما آموخته است.

وی اضافه کرد: مردم ما مشکلات بسیار و بزرگ‌تری را پشت سر گذاشته‌اند و جای نگرانی وجود ندارد؛ لحظه‌ای دعا مستجاب نمی‌شود که انسان از رحمت الهی ناامید شود.

شعبانی ادامه داد: این ویروس به توصیه و تعریف پزشکان از ویروس آنفلوانزا ضعیف‌تر است و مردم باید نکات بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود را رعایت کنند.

وی با اشاره بر اینکه توصیه نامه‌ای با همکاری اداره بهداشت به هیأت مذهبی ارسال خواهد شد افزود: مردم باید از تجمعات غیرضروری پرهیز کنند و به این دلیل نیز مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان که همان اعتکاف رمضانیه برگزار خواهد شد.

وی در پایان افزود: اگر توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنیم این موضوع بسیار ساده است و در کم‌ترین زمان ممکن از بین خواهد رفت.

  • منبع خبر : اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی