مرکز مستشاری ایران در سوریه، در واکشن به ادعاهای برخی رسانه‌ها مبنی بر شهادت نیروهای محور مقاومت در البوکمال سوریه، اعلام کرد که هیچ فردی در حملات دیروز شهید نشده است.

مرکز مستشاری ایران در سوریه شایعات مربوط به حمله به مواضع نیروهای متحد ارتش سوریه در شهر «البوکمال»، (شرق سوریه) و شهادت شماری از این نیروها را تکذیب کرد.

خبرگزاری یونیوز به نقل از این مرکز شامگاه پنجشنبه (۲۲ اسفند) گزارش داد که اخبار منتشر شده در خصوص شهادت ۲۶ نفر در حمله هوایی به مواضع نظامی در شهر مذکور صحت ندارد.

مرکز مستشاری ایران در سوریه قاطعانه این ادعاها را رد کرده و گفت است کسی در حمله مذکور به شهادت نرسیده است.

رسانه‌های عراقی شب گذشته گزارش دادند که پایگاه «التاجی» واقع در شمال بغداد که میزبان نظامیان آمریکایی در عراق است، هدف حملات راکتی از نوع کاتیوشا قرار گرفت و بنا به گفته وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این حمله، سه نظامی کشته شده‌اند.

آمریکا همانند گذشته از همان ابتدا انگشت اتهام را به سمت نیروهای مقاومت در عراق نشانه رفت و مدعی شد که که نیروهای شیعی نزدیک به ایران مسئول این حادثه هستند. با این حال منابع آگاه عراقی می‌گویند، این حمله کار کسی جز آمریکایی‌ها نیست.رسانه‌های منطقه از جمله تلویزیون سوریه بعد از این حمله، مدعی حمله ناشناسی به مناطقی در شرق سوریه شدند.

  • منبع خبر : فارس