مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب گفت: متاسفانه 6 نفر در این شهرستان به دلیل مصرف الکل صنعتی مسموم شدند که سه نفر از آنها جان باختند.

علی نیّرپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: مصرف الکل صنعتی (متانول) نه تنها برای از بین بردن ویروس کرونا کمکی نمی کند، بلکه باعث کوری و نارسایی کلیه و کبد و حتی مرگ می شود.

وی ضمن توصیه به مردم برای رعایت مسائل بهداشتی در شرایط فعلی، خواستار تهیه موادضدعفونی از منابع معتبر فروش شد.

پیش از این رییس بیمارستان سینای تبریز نیز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود که شیوع بیماری کرونا در کشور از ابتدای اسفند ماه جاری تاکنون ۱۲ نفر بر اثر مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) در تبریز جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر علی استادی افزود: در این مدت ۹۸ نفر بر اثر مسمومیت با الکل صنعتی به بیمارستان سینا مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند و هم اکنون ۱۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: از ۱۶ بیمار بستری شده در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان نیز ۶ نفر دچار آسیب جدی شده اند که وضعیت آنها وخیم است.

دکتر استادی با تاکید براینکه کسانی که دچار مسمومیت با الکل می شوند اگر با بروز علایم به بیمارستان مراجعه کنند، معمولا قابل درمان و دیالیز هستند، ظهار کرد: تمامی افرادی که براثر مسمومیت با الکل به بیمارستان مراجعه می کنند، دیالیز می شوند.

وی اضافه کرد: درصدی از بیماران بستری شده دچار اختلالات بینایی و کوری می شوند که به متخصص چشم معرفی می شوند.

رییس بیمارستان سینا تبریز در خصوص اینکه آیا مصرف الکل تاثیری بر بیماری کرونا دارد، گفت: این موضوع هیچ منبع علمی ندارد و تا کنون به اثبات نرسیده است، نوشیدن الکل به هیچ عنوان باعث ضدعفونی شدن اعضای داخلی بدن نمی شود.

  • منبع خبر : ایرنا