ارومیه - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با دعوت از مردم برای ماندن در خانه‌ها گفت: منازل مسکونی امن‌ترین مکان در روز سیزده بدر در استان است و مردم باید در این روز در خانه بمانند.

جواد آقازاده سه‌شنبه شب در گفتگوی خبری اظهار کرد: مردم استان در مهار و کنترل ویروس کرونا همکاری خوبی با مسئولان داشتند و انتظار می‌رود در برگزاری آئین سیزده بدر نیز به توصیه‌های پزشکی در مورد رعایت موارد اعلام شده توجه کرده و از خانه خارج نشوند.

وی گفت: مردم با در خانه ماندن و خودداری از حضور در تجمعات، بزرگترین کمک را در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام می‌دهند و اگر به همین رویه خود مبنی بر قرنطینه خانگی و خودداری از ترددهای غیرضروری ادامه دهند، ریشه‌کنی ویروس کرونا سریع‌تر انجام می‌گیرد.

آقازاده با بیان اینکه مردم با ماندن در خانه و خودداری از حضور در پارک‌ها و فضاهای سبز، به حفظ سلامتی خود کمک کنند اضافه کرد: بدون شک اگر مردم همراهی نکنند و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به ویژه در روز طبیعت رعایت نکنند شاهد افزایش شمار مبتلایان و بستری‌ها در بیمارستان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تاکید کرد: دورهمی‌های خانوادگی زمینه انتشار ویروس کرونا را فراهم می‌کند و در این شرایط هیچکس با یکدیگر رفت و آمد نکرده و دورهمی‌های فامیلی تشکیل ندهند.

وی با بیان اینکه مردم با در خانه ماندن نه فقط خودشان را از ابتلاء به این بیماری مصون می‌دارند بلکه سلامت اطرافیان خود را نیز تا حد زیادی تأمین می‌کنند افزود: مردم در روزهای اخیر همکاری و مشارکت خوبی نیز در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی داشتند و اگر این طرح با همین روند ادامه یابد، می‌توان به قطع رنجیره انتقال ویروس کرونا، در زمان کوتاه‌تری امیدوار شد.

  • منبع خبر : مهر