تبریز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این استان به ۱۶۸۸ نفر رسید.

محمد حسین صومی صبح پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه ۷۰ مورد کرونا مثبت جدید در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است، افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۱۶۸۸ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: شهرستان‌های سراب، مرند، شبستر، میانه، مراغه، تبریز و اهر بیشترین مبتلایان به کرونا را دارند.

وی گفت: هفت نفر از کادر درمان استان بستری هستند و بقیه نیز در خانه بستری شده‌اند و بعد از اتمام دوره درمان بر سر کار خود بازگشته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابراز داشت: تمام بیمارستان‌های استان در کنار بیمارستان امام رضا و سینا آماده مقابله با کرونا هستند. ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم. البته هنوز ظرفیت تخت‌های اختصاص یافته به کرونا در استان پر نشده است.

صومی از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و گفت: با ماندن در خانه می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

  • منبع خبر : مهر