چند هزار نفر از ساکنان قدس اشغالی در اعتراض به فساد دولتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، مقابل اقامتگاه وی تظاهرات کردند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بازداشت تعدادی از معترضان به سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باعث شد تعداد زیادی از ساکنان قدس اشغالی شامگاه شنبه مقابل اقامتگاه وی دست به تظاهرات بزنند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) به اتهامات فساد نتانیاهو اعتراض کرده و خواستار آزادی معترضان بازداشتی شدند.

برخی رسانه‌ها شمار معترضان مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی را حدود ۳ هزار نفر تخمین زده‌اند. در بین تظاهرات‌کنندگان، «موشه یعلون» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی و یک نماینده کنست نیز حضور داشتند.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

این چندمین بار در ماه اخیر است که صهیونیست‌ها به دلایل مختلف – از پرونده‌های فساد و سوءاستفاده از قدرت گرفته تا طرح اشغال کرانه باختری – علیه نتانیاهو تظاهرات می‌کنند.

چندی پیش نیز حدود هزار نفر از ساکنان تل‌آویو با تجمع در میدان رابین، علیه طرح نتانیاهو موسوم به «قانون ویروس کرونا» تظاهرات و آن را محکوم کردند. (جزئیات بیشتر)

  • منبع خبر : فارس