فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیشمرگ و فدایی ملت ایرانیم، گفت: تاوان ترور «قاسم» فروپاشی نظام سیاسی آمریکاست.

به گزارش شرح آنلاین خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه با حضور در برنامه نگاه یک سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ما وقتی از دفاع مقدس صحبت می‌کنیم، اول کلاممان را با ذکر یک نام شریف و مبارک آغاز می‌کنیم و آن کسی است که به گردن همه امت اسلام، حق حیات و آزادگی و کرامت و شرافت و استقلال و حریت دارد و آن امام راحل عظیم الشان ما است که جلوه‌ای از زیبایی‌های عالم است.

وی افزود: امام فضای تیره جاهلیت و برده‌داری مدرن را از جامعه ما به در کرد و نه فقط در افق ایران بلکه در افق همه عالم طلوع کرد. می‌توانیم امام را به کوه تشبیه کنیم وقتی که مقاوم در برابر قدرت‌های بزرگ ایستاد. امام کسی بود که بی اعتنایی به قدرت ها را به ما نشان داد و نشان داد که قدرت‌هایی مانند آمریکا و شوروی و دیگر قدرت‌ها هیچ جایی در دنیا ندارند و وقتی گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، دیدیم که هیچ غلطی نتوانست بکند.

** جهان اسلام هیچگاه مجاهدت‌های شهید سلیمانی را فراموش نخواهد کرد

سرلشکر سلامی شهدا را ستارگان راهنمای راه برشمرد و اظهار داشت: شهدا از همه آرزوهای خود چشم پوشی کردند تا این ملت به آرزوهای خود برسد و امروز جهان ثمرات و نشانه‌های قد کشیدن شجره‌های مبارک انقلاب را می‌بیند. در بین این ستارگان درخشان، یک چهره به خوبی می‌درخشد و او سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است. او مردی بود که ۴۱ سال لباس جهاد را از تن خارج نکرد و شمشیر را زمین نگذاشت و بیرق جهاد را برافراشته نگه داشت و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت. فدا شدن منش او بود و «فدای شما بشوم» تکیه کلام این جوانمرد بود که ناجوانمردانه به شهادت رسید. ایران و جهان اسلام هیچگاه خاطرات ماندگار مجاهدت‌های این بزرگمرد را فراموش نخواهد کرد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: دفاع مقدس ما سرشار از حماسه‌های بی‌نظیر است و انبساطی از عاشورا است، چون اصحاب امام، همان اهداف امام حسین را دنبال می کردند. انقلاب ما جلوه جدیدی از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند. جنگ اولین واکنش ابرقدرت‌ها به این زلزله سیاسی که می توانست اضلاع قدرت در جهان تغییر دهد بود. بنابر این جنگ یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران بود.

وی گفت: همه محاسبات نشان می داد انتخاب نقطه درست بود و همه چیز نشان می داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند. بنابراین، این فرضیه ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها استقلال برای ملت ها ممکن نیست.

** معادله قدرت دشمنان در دفاع مقدس درست نبود

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آنچه که صورت گرفت نشان داد معادله قدرت آنها درست نبود، خاطرنشان کرد: در جنگ دو طرف با برآوردهای اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می روند و تمام مسائل محاسبه می شود. در جنگ کسی پیروز است که قوی تر است و بتواند معادله قدرت را بسازد. جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می زنند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سلاح ها و تجهیزات موجودیت ها صلب و بی جان و بی روح هستند. شما تصور کنید دو سرباز؛ یکی وقتی از شکاف درجه و نوک مگسک دشمن را نشانه می رود در جستجوی نفوذ به عقر دار دشمن است؛ یعنی در جستجوی شکست دادن هیمنه یک دشمن بزرگ است.او صاحب یک آرمان قوی است و می گوید باید آمریکا، اسراییل و متحدان منطقه ای او را شکست دهیم، او در جستجوی یک آرمان بزرگ است.

** تفاوت یک سرباز آمریکایی با یک سرباز ایرانی

وی افزود: این انسان برد سلاحش به اندازه برد آرمان و هدفش بلند می شود.همانطور که امام علی علیه السلام فرمودند طول شمشیره با پیش نهادن گام ها بلند کنید،چنین سربازی حرکت می کند. او فرزند جهاد است، با شمشیر زندگی می کند  شوق شهادت دارد. هیچ بن بستی در مسیر او وجود ندارد، هیچ مانعی او را متوقف و زمینگیر نمی کند. اما از طرف دیگر به یک سرباز هم نگاه کنید، تمام هدف او حفظ جان خود اوست. او فقط بر اساس دستورات حرفه ای می جنگد، همانطور که وقتی سرباز آمریکایی زخمی شد و او را مجروح می بردند به زبان انگلیسی گفت:«let me live» کاری کنید که زنده بمانم. اما یک بسیجی و یک سرباز، یک پاسدار و یک ارتشی دلاور ایرانی همه اشتیاقش به شهادت است، زره او پشت ندارد. هر وداعی آخرین وداع اوست.

** شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست

وی همچنین گفت: او شوق بازگشت ندارد و یک راه بلندی را طی می کند. قطعا در تقابل این دو که نماد دو نظام سیاسی است، یک نظان سیاسی که در جستجوی تسلط ظالمانه بر عالم است و یکی که به دنبال احیای سعادت بشر است. وقتی این دو اراده با هم درگیر می شود به طور طبیعی آن کسی پپیروز می شود که در جستجوی حقیقت است. اینکه شما ملاحظه می کنید ملت ایران یکپارچه جهاد شدند و همه به جنگ آمدند یکی از درس های بزرگ دفاع مقدس است.هر امتی و هر ملتی به اندازه ارتفاع رهبر خود بالا می رود. شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست.

سرلشکر سلامی ادامه داد: وقتی رهبری مثل امام با آن روح بلند و آن نفس گرم و قدرت نفوذ بر قلبها انسانهایی سرشار از شوق به شهادت می سازد این جامعه بزرگ می شود و از مرز محدودست سلاح ها عبور می کند، از فراز موانع عبور می کند. نه اروند خروشان می تواند مانعی برای عبور سربازان شود، نه هورالهویزه نه هورالعظیم، نه رمل های غرب سوسنگرد، نه ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب، نه کرخه، نه کارون و نه میدانهای مین چند کیلومتری و بشکه های انفجاری، نه سیم خاردارها، نه موانع خورشیدی و نه اینهمه خطوط پدافندی به هم پیوسته و به هم فشرده چند لایه و نه غرش توپ‌ها و تانک‌هایی که زمین را تکان می دهند، هیچ یک از اینها بر قلب تصمیم‌گیران و اجرا کنندگان، فرماندهان و رزمندگان جز ثبات قدم نخواهد افزود و این رمز پیروزی است.این سرمایه ماندگار از دفاع مقدس و میراثی است که ما را تا به امروز امن نگه داشته و ما را برای مخاطرات احتمالی آینده آماده کرده است.

** فرهنگ انفاق یک مدل جدید مدیریت بحران در کشور ایجاد کرد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج سازندگی با ده‌ها هزار گروه جهادی برای دیروز، امروز و فردای این کشور به کمک اقشار محروم جامعه می رود، عنوان کرد: در بخش محرومیت زدایی و کمک‌های مومنانه سپاه با کمک دستگاه های دیگر، توانسته است در پدیده شوم کرونا با کمک همه ارکان نظام از جمله دولت و ملت به گونه‌ای اقدام کنند که یک بیمار رها شده و یا یک نیازمند رهاشده در جامعه وجود نداشته باشد و فرهنگ انفاق و سبقت در خیرات بعنوان یک فرهنگ حیات بخش یک مدل جدید مدیریت در شرایط بحران ایجاد کرد.

** کمک مومنانه نشاط اجتماعی را در جامعه ایجاد کرد

سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت جامعه آمریکا که در یک بحران مثل کرونا، نظام سلامتش دچار فروپاشی شد، گفت: موسسه بلومبرگ اعلام کرد که ۳۰ میلیون انسان گرسنه و ۴۰ میلیون بیکار در آمریکا وجود دارد و نظام سیاسی آمریکا قادر نیست در برابر این پدیده مقاومت کند. این را مقایسه کنید با جامعه ایران که چگونه با مفهوم کمک مومنانه آن نشاط اجتماعی را ایجاد کرد و مردم شادی ها را تقسیم کردند و امروز این جامعه توانسته موفق و سربلند باشد.

** مشکلات امروز ایران در پیشرفته‌ترین جوامع هم وجود دارد

وی با بیان اینکه ملت ایران می تواند فشارهای سیاسی و اقتصادی و روانی را مهار کند، خاطرنشان کرد: دشمن همه جانبه حمله کرده بود تا ملت ایران را بشکند، هرچه تلاش کرد هیچ نتیجه ای نگرفت. مقاومت این ملت متوقف نمی شود و امروز عزیز و سربلند است. مشکلات امروز کشور ما در پیشرفته ترین جوامع هم وجود دارد؛ آنها همه عاجز و ناتوانند اما اینجا وضعیت متفاوت است.

** آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ علیه ایران را ندارد

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی پیرامون تهدیدات نظامی آمریکا، گفت: این اطمینان خاطر را می‌دهیم که هیچ قدرتی از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و از این بلوف های اغراق آمیزی که رئیس جمهور آمریکا مطرح می کند ابدا نگران نباشند. وقتی رهبر یک کشور به اصطلاح بزرگ مثل آمریکا فاقد دانش و تجربه سیاسی لازم و فاقد شناخت دقیق از قدرت نظامی است و هیچ جنگی را تجربه نکرده، طبیعی است به بیان اعداد اغراق آمیز روی بیاورد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه اساسا قدرت‌های این‌چنینی همیشه در بلوف زندگی می‌کنند و بخشی از قدرتشان را در ارعاب‌های اغراق آمیز به دست می آورند، عنوان کرد: آمریکا هرگز شرایط ایجاد یک جنگ جدید آن هم با ایران ندارد و هیچ یک از شاخص های قدرت در آمریکا، نظام سیاسی این کشور را به سمت یک جنگ هدایت نمی کند.

** ارتش آمریکا فرسوده و خسته است و قدرت گسترش ندارد

وی ادامه داد: به دلیل سوء تدبیر؛ زوال عقل سیاسی سران آمریکا و انحطاط در تدبیر که در دوران ترامپ به اوج خود رسیده، ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده و خسته تبدیل کرده و این ارتش امروز ارتشی نیست که قدرت گستشرش بر روی زمین را داشته باشد. سلاح هایی که دست این ارتش است هنوز متعلق به چند دهه قبل است و قدرت نوسازی خود را از دست داده است و روحیه آنها بسیار خسته است.

** قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم

فرمانده کل سپاه ادامه داد: شاخص های اقتصادی آنها به گونه ای نیست که بتوانند یک جنگ جدید را مدیریت کنند. جامعه آمریکا هم ظرفیت پذیرش تلفات جدید را ندارد چراکه جنگ با ایران متفاوت خواهد بود. اگر آمریکایی ها بخواهند با ما بجنگند باید در منطقه باشند، آنها نمی‌توانند بیرون از منطقه با ما بجنگند، وقتی در منطقه مستقر هستند، همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام منافع و پایگاه های آنها در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم. ما می توانیم منطقه را جارو کنیم.

** ابزارهای پیروزی بر آمریکا و ائتلافش در یک جنگ را داریم

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه قدرتی که ما امروز انباشته ایم، بر اساس بدبینانه‌ترین فرض برای جنگ با آمریکا و ائتلافی با آمریکا است، تصریح کرد: ابزارهای یک جنگ گسترده را در دریا، زمین و هوا فراهم کرده‌ایم و با این منطق قدرت دفاعی مان را توسعه دادیم که در یک جنگ وسیع با آمریکا پیروز شویم.

** اهل تعقیب و تنبیه متجاوز هستیم/ هزاران گردان نیروی زمینی داریم

وی با بیان اینکه ما معادله غلبه را با آنچه که در دفاع مقدس  آموخته‌ایم در ارتش و سپاه و بسیج ساخته‌ایم، گفت: ما اهل تعقیب و تنبیه متجاوز هستیم و هزاران گردان نیرو روی زمین داریم که اگر به حرکت درآیند همه منافع آمریکا در منطقه را تحت تصرف و آتش قرار خواهند داد. آمریکایی ها بر سر یک دو راهی هستند، یا باید بمانند و شکست را بپذیرند و یا بروند و شکست را بپذیرند.

** صدها موشک برای حملات بعد از عین‌الاسد آماده کرده بودیم

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آمریکایی ها دیوانه نیستند که خود را در معرض یک نیروی مسلح قدرتمند قرار دهند، وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی‌ها واکنش نشان می‌دهند و برای ادامه کار صدها موشک آماده کرده بودیم. موشک بخش کوچکی از قدرت دفاعی ماست، اگر این شیر آرمیده به حرکت درآید هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر آن را نخواهد داشت. اینها لفاظی نیست و من از جنگ روانی متنفرم، از اغراق های بی مورد متنفرم، من فردا باید در این جنگ پاسخگو باشم، اعلامی می کنم ما هیچ نگرانی از هیچ جنگی نداریم.توان انهدام و تعقیب دشمن را داریم.

** فرض ترور یک سفیر زن تمسخرآمیز است/ انقام ما عادلانه و شرافتمندانه است

سرلشکر سلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود اگر ایران اقدامی کند هزار برابر به اقدام و پاسخ می دهیم، گفت: این سخن آنقدر اغراق آمیز است که باور کردنی نیست، او اگر می‌گفت دو برابر پاسخ می‌دهیم امکانش بود، اما این آنقدر بزرگ است که در گوش هیچ کسی جا نمی‌گیرد. اغراق باید باور پذیر باشد، این را در خصوص آن گفتم که آنها ادعا کردند ما در پاسخ به خون شهید حاج قاسم سلیمانی برخلاف اسلام، یک زن سفیر در آفریقای جنوبی را بخواهیم ترور کنیم. این یک فرض تمسخر آمیز و خنده آور است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما یک ملت اهل شرافت هستیم ملت ما ملتی جوانمرد است و در مقابل خون این مرد بزرگ هرگز کسی را که نقش نداشته ترور نمی‌کنیم انتقام ما عادلانه و شرافت مندانه است.

** شکست‌های آمریکا یک واقعیت است

وی شکست استکبار جهانی را تنها پاسخ به خون شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: ما به دنبال تحقق خواسته آن شهید بزرگوار هستیم که به واقعیت نزدیک می‌شد و این خط را دنبال می‌کنیم. آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و نتوانسته کند طبس و آتش گرفتن آمریکایی‌ها در طوفان شن یک مصداق واقعی است شکست خوردن آمریکایی ها در دفاع مقدس یک واقعیت زنده است از سوی دیگر ناتوانی آمریکایی‌ها در تحریم اقتصادی ملت ایران یک مثال واقعی است آنها در تهاجم فرهنگی و روانی علیه ملت ایران هم شکست خوردند.

سرلشکر سلامی با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکا در خلیج فارس، گفت: انهدام هواپیمای بدون سرنشین آمریکا یک داستان واقعی است و حمله به عین الاسد نیز موضوعی واقعی است در همه این اقدامات آمریکا هیچ غلطی نتوانست کند امروز آمریکا ضعیف تر از هر دوره ای است و همچنان هیچ غلطی نمی تواند بکند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ملت ما سرافراز و سربلند است و ما پیش مرگ آنها هستیم و تا هستیم اجازه نمی‌دهید یک تار مو از سر ایرانی کم شود و اگر دشمن چنین اراده بکند بداند که نابودی خود را ترسیم کرده است ما در مقابل بلاهای آنها زانو نمی زنیم و در مقابل آنها تسلیم نمی‌شویم. ما میجنگیم و می‌دانیم که دشمن توان و اراده برای جنگیدن ندارد، نظام استکباری آمریکا در حال فروپاشی است آنچه از آمریکا امروز می‌بینیم دود، آتش و قرار دادن زانو بر گلوی یک سیاه پوست که نشان دهنده از ناتوانی در اداره مردم است.

** جامعه آمریکا به سمت فروپاشی در حرکت است

وی با اشاره به مشکلات جامعه آمریکا در برخورد با شیوع ویروس کرونا گفت ناتوانی در جامعه آمریکا و تبعیض موجب شده که این جامعه به سمت فروپاشی برود از سوی دیگر رهبران آنها وارستگی سیاسی ندارند و دروغ می‌گویند، آنها دروغ می‌گویند و این جامعه نمی‌تواند وارد جنگ شود.

** در عملیات عین‌الاسد موازنه روانی را برقرار کردیم

فرمانده کل سپاه با اشاره به با اشاره به انهدام پایگاه عین الاسد توسط نیروی هوافضای سپاه و سخنان مسئولین آمریکا در این خصوص، گفت: ما عین الاسد را در مقابل شهادت سردار سلیمانی قرار ندادیم در آن عملیات ما موازنه روانی را برقرار کردیم یعنی فقط می خواستیم به آمریکایی ها نشان بدهیم که از آنها واهمه‌ای نداریم ما آنها را هدف قرار می دهیم حتی زمانی که رئیس جمهور آنها می گوید ۵۰ نقطه را در مقابل این اقدام خواهم زد ما می‌خواستیم اراده ملت ایران را بر دشمن تحمیل کنیم و آن عملیات انتقامی ما نبود.

** تاوان شهادت حاج قاسم را نظام سیاسی آمریکا باید بدهد

سرلشکر سلامی با بیان اینکه هدف ما از هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد مورد اصابت قرار دادن سربازان آمریکایی نبود، گفت: ما تنها تاسیسات پایگاه را نشانه گرفته ایم و تنها می‌خواستیم ثابت کنیم زمانی که می‌گوییم می‌زنیم، می‌زنیم انتقام حاج قاسم ابعاد وسیعی دارد که شامل سربازان آمریکایی نمی شود تاوان این شهادت و ترور را نظام سیاسی آمریکا باید بدهد نظام سلطه که چنین تصمیماتی در آن گرفته شده باید به فروپاشی برسد.

** انتقام خون حاج قاسم هنوز صورت نگرفته است

وی با بیان این که انتقام حاج قاسم قطعی است، تصریح کرد: انتقام حاج قاسم هنوز صورت نگرفته است. البته ما اطلاعات دقیقی از میزان تلفات در پایگاه عین الاسد نداریم و ما بر علیه افرادی که در آن پایگاه حضور دارند عملیات انجام ندادیم البته ممکن است تصادف اتفاقی برای افرادی افتاده باشد اما هدف ما زدن چند سرباز آمریکایی نبود و زدن چند سرباز انتقام خون حاج قاسم ما نیست ، حتی ژنرالهای آمریکایی نیست هم ارزش با حاج‌قاسم نیستند و ما هم ارزش با او کسی را پیدا نمی کنیم اما باید انتقام بگیریم. آمریکا باید طعم تلخ انتقام را بکشد و نباید حس کند که یک فرمانده بزرگ ایرانی را بزند و همه چیز تمام شود قاسم برادر ماست ، او چهل سال حق جهاد به گردن ما دارد و این انتقام شخصی نیست و انتقام او با متلاشی ساختن نظام سیاسی محقق می‌شود.

** از نقطه اوج جنگ اقتصادی دشمن عبور کرده‌ایم

فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: جنگ بعد از دفاع مقدس خاتمه پیدا نکرد بلکه تغییر شکل و تغییر ماهیت داد. دشمن هم از جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران استفاده کرد، جنگی که هنوز جریان دارد و ما الحمدلله از نقطه اوج آن گذشتیم، هم از یک تهاجم فرهنگی گسترده بهره برد تا ذهن و قلب ملت مسلمان ایران را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را از انقلابشان پشییمان کند و بذر تردید و بی اعتمادی نسبت به نظام را در ذهن و دل مردم ایران خصوصا جوانان عزیز ما بنشاند و بتواند دین گریزی را در جامعه ما رواج دهد.

وی با بیان اینکه دشمن همچنین از یک فشار سیاسی گسترده برای انزوا بخشی به جامعه ایران استفاده کرد و هم از عملیاتهای روانی گسترده و هم از جنگهای نیابتی در میدان‌های بسیط، تصریح کرد: دشمن تلاش‌های خود را در تمام این جغرافیاها، چه جغرافیای اقتصادی، چه جغرافیای سیاسی، فتنه های عظیمی در داخل به پا کرد تا بتواند نظام را از درون با بحران‌های امنیتی و اجتماعی مواجه کند.

** جبهه دشمن را افسردگی سیاسی فراگرفته است

سرلشکر سلامی با بیان اینکه افسرگی سیاسی جبهه دشمن را فراگرفته، عنوان کرد: ناکامی در مدیریت تحولات اقتصادی چه در درون و چه در بیرون او را رنج می دهد و او حتی در مدیریت مسائل داخلی مثل ویروس کرونا هم ناتوان شده است. این واقعیت ها نشان می دهد که ملت ایران چقدر شکیبا و نجیب و صبور و مقاوم و آگاه و هوشمند در برابر این فتنه ای که دشمن به پا کرده ایستاده و واقعا این سرسختی و مقاومت و شکیبایی و صبوری که ملت ایران در برابر فشارهای اقتصادی که از خود نشان می دهد و به همه فراخوانهای ضد انقلاب داخلی و دشمنان خارجی بی‌اعتنایی می کند و حسرت یک لبخند را بر دل دشمنان ما می گذارد و یک تاریخی از نشاط سیاسی را در جهان ایجاد می کند و نشان می دهد که این ملت به رقم همه تحریم ها و محاصره ها زنده و سربلند راه خود را ادامه می دهد و از ظرفیت های داخلی خود استفاده می کند و در جنگ اقتصادی دشمن را ناکام می گذارد همه اینها نشان دهنده اعجاز ملت ایران است.

** تمام آزادی‌خواهان جهان اسلام خواهان انتقام گسترده هستند

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی پیرامون تاثیر شهادت حاج قاسم سلیمانی بر شرایط منطقه‌ای، عنوان کرد: در این که سردار سلیمانی یک شخصیت ممتاز و برجسته و دارای نقش منحصر به فرد در استحکام جبهه مقاومت بود شکی نیست، او نقش بسیار منحصر به فردی در شکست سیاست‌های آمریکا، اسرائیل ، انگلیس و متحدان آنها داشته است و این یک واقعیت است وقتی فردی با چنین درجه به شهادت می‌رسد طبیعی است که مردم فکر کنند اتفاقی برای این جبهه پیش بیاید اما به فضل الهی بعد از شهادت حاج قاسم انرژی عظیمی به جهان اسلام دمیده شد انتقام خون حاج قاسم سلیمانی  تنها مختص به ایرانیان نیست و تمام آزادی‌خواهان جهان تمامی اعراب و جهان اسلام امروز خواهان انتقام گسترده هستند.

وی ادامه داد: روح انتقام‌سخت جهان اسلام را در بر گرفته و من معتقدم تاثیر شهادت حاج قاسم بیش از حیات او در استحکام بخشی به جبهه مقاومت و محکم کردن پایه‌های این جبهه موثر بود شهید حاج قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده تر و قوی تر در جهان اسلام حرکت می کند.

سرلشکر سلامی گفت: حاج قاسم زمانی که زنده بود کمتر در تصاویر تلویزیونی او را می دیدیم و جایی عکس او دیده نمی شد اما زمانی که شهید شد روی جلد دفترچه کودکان دبستانی ما، مساجد ، هیئت‌های عزاداری و میادین شهر ، فروشگاه ها و سفره های هفت سین عکس او وجود دارد و قاسم زنده است. قاسم را از دست ندادیم و این شورا به دست آوردیم قاسم را از دست ندادیم و جوانان پرچم او را به دست گرفته اند.

** شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت را تقویت کرده است

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آمریکایی ها فکر می کردند قاسم عمود جبهه مقاومت است اگر این عمود فرو بیفتد این خیمه در هم شکسته می شود اما عکس این اتفاق رخ داد در واقع این خاصیت شهادت است که وقتی یک فرمانده بزرگ شهید می شود تکثیر می شود. شهادت حاج قاسم بذرافشانی کرد و میلیون ها جوان امروز مشتاق جهاد هستند، قاسم جاری شد و به یک حقیقت جاری تبدیل شد و هیچ اتفاقی در جبهه مقاومت نیفتاد.

وی ادامه داد: امروز سوریه علیرغم همه مشکلات اقتصادی و فشارهای سیاسی که دشمنان وارد کرده اند همچنان استوار ایستاده است لبنان نیز با همه چالش‌ها و آن انفجار عظیم همچنان ایستاده است عراق نیز به همین شکل است و قدرتی که در جهان اسلام توسعه پیدا کرده همچنان وجود دارد در یمن عراق افغانستان پاکستان و تمامی بلاد اسلام این مشعل فروزان است بنابر این شهادت‌حاج‌قاسم تاثیر مثبتی در محور مقاومت داشته است که موجب تقویت این جبهه شده است.

** آمریکا اقتدار سیاسی خود را از دست داده است

سرلشکر سلامی درباره تفاوت آمریکای امروز با آن آمریکای ۴۱ سال قبل با تاکید بر اینکه امروز آمریکا نفوذ سیاسی خود را به عنوان یک ابر قدرت در جهان از دست داده است، گفت: در ماجرای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جدید مشاهده شد که اروپایی‌ها که متحد سنتی آمریکایی‌ها هستند نیز از آن تبعیت نکردند و آمریکا اقتدار سیاسی خود را از دست داده است.

وی افزود: آمریکا خود را با چهار مفهوم آزادی، دموکراسی، امنیت و رفاه در حهان معرفی می‌کرد، اما امروز این مفاهیم مصداق خود را از دست داده است؛ امروز وضعیت آزادی و رفتار پلیس با سیاهپوستان را در خیابان‌های آمریکا مشاهده می‌کنیم. امروز آمریکا از درون دچار پوسیدگی است و قطب بندی در جامعه آمریکا در حال انجام است. امروز ملاحظه میکنیم که بدهی های آمریکا ۲۵ تریلیون دلار است درحالی که نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۱میلیارد دلار است و زمانی که بدهی یک کشور از تولید ناخالص تن کشور پیشی می‌گیرد یعنی رکود.

** هیچکس امروز علاقه ندارد شهروند آمریکا باشد

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: امروز انزوای سیاسی آمریکا در دنیا را مشاهده میکنیم؛ امروز آمریکا آنقدر حقیر شده است که برای نجات خود به کشورهایی مثل دومینیکن و امارات و بحرین متکی و آویزان میشود تا آبرویی برای آمریکا شوند. زمانی آمریکا دنیای آرزوهای افراد بود اما امروز هیچ کس علاقه ندارد که شهروند آمریکا باشد. امروز قدرت های نوظهوری درحال ظهورند و این پوسیدگی سیاسی از درون و انزوای سیاسی از بیرون به هم برسند، آمریکا دچار پوکی استخوان خواهد شد.

سرلشکر سلامی در پاسخ به پرسشی درباره نفوذ ایران در منطقه با وجود اینکه آمریکا هزینه‌های بسیاری برای این کار کرده بود، اظهار کرد: دو نوع نفوذ داریم یکی از جنس آمریکایی‌هاست که با اعمال قوه قهریه و گسترش نیروهای نظامی، سیاست در کشورها را در اختیار خود میگیرند؛ در عراق به دنبال این کار بودند اما نتوانستند پیروزی سیاسی را به منفعت سیاسی تبدیل کنند؛ آمریکایی ها در تبدیل قدرت نظامی به نفوذ سیاسی ناتوان اند؛ نوعی دیگر از نفوذ نوعی است که روی برخی رژیم های عربی دارند و تمام شریان‌های اقتصادی آنها را در اختیار خود می‌گیرند و در آنجا پایگاه نظامی می‌سازند و تنها را در سیطره خود قرار می‌دهند اما نوع دیگری از نفوذها نفوذ تفکر و نفوذ آرمانهاست.

** جوانان یمنی با مدل و آرمان‌های انقلاب ایران عمل می‌کنند

وی با بیان اینکه  میان رهبران الهی و شیطانی تفاوت‌هایی وجود دارد، افزود: رهبران الهی از جمله امام و رهبری به دنبال سعادت جامعه بشری هستند؛ این نوع رهبران دوست پرورند؛ رهبری معظم انقلاب در اینجا مشعل‌های آگاهی را روشن میکند و در هزاران کیلومتر آنطرف تر مردم با این منسور آگاهی انس میگیرند و در آنجا شعله‌های انقلاب شکل میگیرند؛ امروز جوانان در یمن با مدل و آرمانهای انقلاب ایران عمل میکنند. مگر امروز ما در سوریه نیروی نظامی داریم؟ اصلا شاید تعداد آنها اندک باشد و آنها مستشارانی هستند به درخواست دولت سوریه در آنها حضور دارند و ما اصلا یگان نظامی نداریم بلکه حضور  ما حضور آرمان  و اندیشه و اعتقاد است. بدون هزینه کردن هیچ چیزی، بهره سیاسی شکل گرفته می‌شود، اما رهبران شیطانی دشمن پرورند؛ امروز میبینیم با به شهادت رساندن شهید سلیمانی، همه جهان اسلام دشمن آنها شدند.

فرمانده سپاه با اشاره به سفرهای پنهانی سران آمریکا به منطقه گفت: اگر یک مقام آمریکایی توانست از عرض یک خیابان در یک سرزمین اسلامی عبور کند، آن وقت می‌توان گفت که آمریکا در این کشورهای نفوذ واقعی دارند. سازشی که بین حکام رژیم صهیونسیتی و حکام عرب ایجاد شد، باعث شد که جهان اسلام به دشمنی آنها بلند شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا در گذشته در درون ثبات سیاسی و در بیرون نفوذ سیاسی داشت اما امروز اینگونه نیست؛ آنها می‌خواستند ما منزوی شویم اما امروز خود آنها در انزوا قرار گرفته‌اند.

** ترامپ طناب دار مجازی بر گردن حکام کشورهای عرب انداخت

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیام توافق حاکمان امارات و بحرین  با سران رژیم صهیونسیتی و آشکارسازی این توافقات اظهار کرد: اولا خواستگاه اصلی این حرکت مانوری انتخاباتی برای ترامپ است؛ این یک نیاز شخصی بود که ترامپ نشان دهد هنوز در میدان سیاست خارجی دارای قدرت است؛ او یک طناب دار مجازی بر گردن حکام برخی کشورهای مرتجع عربی انداخت و یک تئاتر سیاسی را اجرا کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ سازش اعراب و اسرائیل از این صحنه ها زیاد دیده است، افزود: به قرارداد کمپ دیوید، قرار داد میان کلینتون و عرفان، یا قراردادهای اسلو در هیچ کدام از این قرارداد ها هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و فقط بخشی از کارهایی که در گذشته عمل میکردند، علنی کردند.

** نتیجه توافق کشورهای عربی با اسرائیل «طلاق خونین» است

سرلشکر سلامی درباره عاقبت اقدام برخی کشور های حاشیه خلیج فارس در توافق با رژیم صهیونسیتی خاطرنشان کرد: این یک ازدواج راحتی است که هر دو را ناراحت خواهد کرد و نتیجه‌ی آن طلاقی خونین است؛ اسرائیل هرکجا که وای میگذارد ما امنی فلاکت و بدبختی می‌آورد.

** حضور صهیونیست‌ها در خلیج فارس نابودی‌شان را سریع‌تر می‌کند

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره قصد رژیم صهیونسیتی برای حضور در خلیج فارس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونسیتی در این ابعاد و اندازه ها نیست، گفت:  اگر رژیم صهیونسیتی به اینجا بیاید خیلی عالیست و به نابودی خود بسیار نزدیک می‌شود.

فرمانده کل سپاه درباره شعار از نیل تا فرات که از سوی رژیم صهیونسیتی مطرح می‌شود، اظهار کرد: آمریکا میخواست دیواری طولانی میان مرز خود با مکزیک بکشد اما امروز این دیوار را دور کاخ سفید کشیده است؛ اسرائیل نیز اگر آرزوی از نیل تا فرات را داشت، به دور خود دیوارهایی بلند نمی‌کشید.

سرلشکر سلامی همچنین درباره قصد آمریکا در به کار گیری از مکانیزم ماشه تاکید کرد: این ماشه ای است که حتی اگر چکیده شود گلوله ای مشقی نیز از آن چکیده نمیشود. آمریکا از نظر سیاسی در موقعیتی نیست که این کار را انجام دهد چون عضوی از برجام نیست و کشورهای عضو برجام و عضو شورای امنیت با این مسأله مخالفت کرده‌اند و  آمریکا در این زمینه کاملاً تنهاست و از نظر سیاسی اصلا صلاحیت این کار را ندارد.

وی ادامه داد: ما از نظر سیاسی از موضع خود دفاع می‌کنیم، اما اصلا تحریم تسلیحاتی برای ما که انواع نیازهای خود را در داخل تولید میکنیم تاثیری ندارد؛ لکن این یک حق سیاسی برای ماست و آن را خواهیم گرفت. آمریکایی ها شکست خورده هستند؛ ماه قبل این کار را تست کردند و ظاهراً قرار است فردا بیانیه‌ یا دستور اجرایی دهند، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به همه دنیا اعلام می‌کنیم که اگر حقوق ما در برجام به رسمیت شناخته نشود، ما اقدامات خود را قاطعانه انجام میدهیم و از هیچ چیز اعم از بلوف‌ها، تهدید ها و ارعاب ها نگرانی نداریم، مردم هم ابدا نگران نباشند؛ ما در طول سالها به گونه ای رشد کردیم که به هیچ کشوری نیازمند نیستیم.

فرمانده کل سپاه در پایان گفت: به ملت ایران اطمینان میدهم که همه نیروهای مسلح کشور فدایی ملت هستیم و تا آخر از عزت، رفاه، امنست، آسایش و آرامش خاطرشان تا آخرین قطره خون دفاع می‌کنیم و آرزوی اصلی ما  در راه اعتلای این ملت عزیز است.

  • منبع خبر : مهر