همزمان با سفر یک روزه ریاست سازمان سما به تبریز مرکز رباتیک سما آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. شرح آنلاین: علیرضا منظری توکلی در آیین افتتاح این مرکز ضمن قدردانی از سلسله تلاش های صورت گرفته در خصوص تجهیز و راه اندازی این مرکز ابراز امیدواری کرد با توجه به تحولات […]

همزمان با سفر یک روزه ریاست سازمان سما به تبریز مرکز رباتیک سما آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شرح آنلاین: علیرضا منظری توکلی در آیین افتتاح این مرکز ضمن قدردانی از سلسله تلاش های صورت گرفته در خصوص تجهیز و راه اندازی این مرکز ابراز امیدواری کرد با توجه به تحولات دنیای امروز با انجام چنین اقداماتی در دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه سما شاهد بالندگی و رشد روز افزوون سما در عرصه علم و فن آوری بر اساس الگوی توسعه ایرانی اسلامی باشیم.

محمد نریمانی راد دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه این مرکز در مرحله اول نسبت به جذب و آموزش علاقمندان از میان دانش آموزان و دانشجویان سما و دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می کند از پذیرش و بسط فعالیت های این مرکز برای تمام گروه های سنی و عموم نیز در آینده نزدیک خبر داد.

وی یادآوری کرد آموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان قدرت تصویر سازی سه بعدی در آنها را به طور چشمگیری افزایش داده و خلاقیت را در این سنین شکوفا می کند.

به گفته نریمانی راد عمده فعالیت این مرکز تمرکز بر روی طراحی و ساخت انواع ربات های انسان نما، ربات پرنده، ربات خانگی و ربات آتش نشان و شرکت در مسابقات ملی و بین المللی است.

مراسم افتتاح این مرکز با رونمایی از ربات سخنگو و خوش آمد گویی به حضار توسط این ربات  همزمان بود که تمام موارد مربوط به طراحی و ساخت آن به همت تیم رباتیک سما استان انجام یافته است.

از طرح های دیگر در این مرکز طراحی و ساخت ربات حفظ تعادل و انجام حرکات نمایشی توسط ربات های فوتبالیست بود که برای گروه سنی کودکان طراحی شده است.