مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی با تاکید بر زدودن ذهنیت های اشتباه مردم  توسط فعالان حوزه وقف گفت: مردم باید بدانند که مالکیت هیچ وقفی به نام اوقاف نیست.

شرح آنلاین – روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام علی مصائبی امروز در همایش یاوران وقف ضمن بیان این مطلب افزود: انجام امینانه نیات واقفین رسالت سنگینی است که بر دوش سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به عنوان نماینده ولی فقیه گذاشته شده و کسانی که به عنوان یاوران وقف در اداره این موقوفات کمک حال اوقاف هستند اجرشان کمتر از واقف نیست.

وی اظهار داشت: به برکت همین همراهی ها و اجرای درست نیات واقفین توسط سازمان اوقاف میزان موقوفات کشور پس از انقلاب به پنج برابر افزایش یافته است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در بخش دیگر سخنان خود گفت: انجام احسن نیات واقفین مروج فرهنگ وقف در بین مردم است چرا که افتادن در چارچوب های اداری برای اداره موقوفات، مانع از شکوفایی صحیح آنها و تاخیر در اجرای صحیح نیات واقفین می شود.

حجت الاسلام مصائبی افزود: کسانی که یاوران وقف هستند و در اجرای این دستور الهی فعالیت می کنند مبلغان اسلام و حافظان منافع اسلامی هستند که در مقابل تبلیغات سوء علیه این امر شرعی ایستادگی می کنند.

وی توجه نداشتن به مسایل فقهی و قانونی وقف را موجب از بین رفتن موقوفات و تبدیل آنها به موهوبه اعلام کرد و گفت: افراد خیراندیش برای پایدار ماندن نیت خیر خود در آینده باید نسبت به درج عنوان وقف در وقفنامه ها دقت داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان وظیفه این اداره را احیای موقوفات به هر شکل ممکن در سطح استان اعلام کرد و افزود: در این مسیر به طور قطع دشواری هایی خواهیم داشت اما اجرای امر الهی وظیفه شرعی و قانونی این اداره کل است.