شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران باصدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بنزین با کارت سوخت ارائه خواهد شد.

به گزارش شرح آنلاین: طبق این اطلاعیه از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت خواست برای دریافت کارت جدید از تاریخ شنبه ۳ آذر ماه، حداکثر تا شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷ ثبت‌نام کنند.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این ابلاغیه هدف از احیای مجدد کارت سوخت را جلوگیری از قاچاق بنزین به‌ ویژه با تشدید قاچاق از مرزهااعلام نموده و بیان داشته است: تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، تنها با استفاده از کارت سوخت انجام شود.

در این اطلاعیه تاکید شده است: به منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام تنها از طریق رسانه‌های عمومی و رادیو و تلویزیون به اطلاع مردم خواهد رسید.

همچنین طبق این اطلاعیه برای جلوگیری از سوءاستفاده کلاهبرداران آمده است: جهت ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد و نیز این اقدام به معنای سهمیه‌بندی و افزایش نرخ سوخت نبوده و لازم است هموطنان به شایعات بی‌اساس در این مورد توجه نکنند.

این اطلاعیه خاطر نشان نموده است: از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها،از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.