نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر اینکه نبود مدیریت واحد شهری را یکی از مشکلات جدی در حوزه شهری دانست  و گفت: باید شاهد مدیریت یکپارچه در شهرها باشیم و نهاد شوراها باید به‌عنوان مرجع قانون‌گذاری در شهرها تثبیت شوند. به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی هیئت […]

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر اینکه نبود مدیریت واحد شهری را یکی از مشکلات جدی در حوزه شهری دانست  و گفت: باید شاهد مدیریت یکپارچه در شهرها باشیم و نهاد شوراها باید به‌عنوان مرجع قانون‌گذاری در شهرها تثبیت شوند.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان شرقی، زهرا ساعی با تاکید بر اینکه نهاد شوراها به‌عنوان اهرم کنترل و ناظر در حوزه مدیریت شهرها و روستاها هستند که برای بهتر اداره شدن امور طبق قانون اساسی تشکیل شدند اظهار داشت: شوراها نمادهای مدیریت مردم بر نظام شهر و روستاها هستند که هویت نظام مردم سالاری دینی در کشور هستند.

نماینده تبریز با بیان اینکه شهرها دو کالبد فیزیکی و روحی دارند خاطرنشان کرد: کالبد فیزیکی ساختمان‌ها، خیابان‌ها و غیره هستند که باید توسعه و بهسازی این امور مورد توجه شوراها قرار بگیرد. ساماندهی نمای شهرها و توجه به معماری ایرانی – اسلامی که متأسفانه کمتر پرداخت شده باید در شهرها احیا شود.

وی با اشاره به اینکه کلان‌شهر تبریز دارای هویت و فرهنگ دیرینه و بزرگ است و باید این فرهنگ و هویت در بافت شهری و طرح‌های توسعه‌ای خود را نشان دهد ادامه داد: بُعد دیگر شهرها مسائل روحی و باطن شهرهاست، آسیب‌های اجتماعی مانند مهاجرت، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، بیکاری و غیره مشکلاتی هستند که نیازمند سیاست‌گذاری جدی در این پارلمان محلی است.

ساعی نبود مدیریت واحد شهری را یکی از مشکلات جدی در حوزه شهری دانست و تاکید کرد: که باید شاهد مدیریت یکپارچه در شهرها باشیم و نهاد شوراها بایستی به‌عنوان مرجع قانون‌گذاری در شهرها تثبیت شوند تا برآیند کار جلب رضایت مردم باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی علاوه بر رکن قانون‌گذاری یک وظیفه بزرگ تربه عنوان نظارت دارد. نظارت مستمر مجلس بر شوراها با ایجاد یک دبیرخانه دائمی نیاز اساسی است چرا که هر جا اهرم‌های نظارت قوی‌تر باشد نتیجه کار مطلوب خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها در هر دوره نسبت به دوره قبل توانسته‌اند بهتر به وظایف خود عمل کنند و شاهد پیشرفت در عملکرد شوراها نسبت به دوره قبل‌تر خود بودیم.

وی ادامه داد: البته مردم هم باید با اخذ تجربه از این ۴ دور گذشته و شناخت کامل از وظایف شوراها و مشکلات شهر و روستای خود افرادی را انتخاب کنند که علاوه بر تعهد و تخصص لازم به‌عنوان یک دلسوز واقعی پای کار بیایند و در مسائل شهری اشراف کامل داشته باشند و در بهسازی مدیریت شهری اقدام کنند تا این نهاد کارکرد مطلوب خودش را انجام دهد.

ساعی افزود: با توجه به ظرفیت‌های خاص شوراها به‌ویژه در کلان‌شهری مانند تبریز و بودجه کلان شهرداری امکان مفسده برانگیز بودن فضا وجود دارد و مردم باید حتماً افراد متخصص، دلسوز و پاک دست را برای حضور در این نهاد انتخاب کنند تا در جهت رفع مشکلات مردم حرکت کنند.