فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه برخی امر به معروف و نهی از منکر را به سخت‌گیری در رابطه با موی چند دختر و نحوه پوشش آنها ختم کرده‌اند، افزود: طبق فرمایش امام راحل بهترین معروف خدمت به مردم است . واگرما دنبال نشان دادن مردم به امر معروف هستیم خدمت کردن بهترین […]

 

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه برخی امر به معروف و نهی از منکر را به سخت‌گیری در رابطه با موی چند دختر و نحوه پوشش آنها ختم کرده‌اند، افزود: طبق فرمایش امام راحل بهترین معروف خدمت به مردم است . واگرما دنبال نشان دادن مردم به امر معروف هستیم خدمت کردن بهترین راه است.

به گزارش شرح آنلاین غلام‌ عسگر کریمیان صبح امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس و برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: برخی تفسیر از امر به معروف و نهی از منکر را مچ‌گیری و زورگیری با خشونت تلقی می‌کنند در حالی که این گونه نیست

کریمیان با تاکید به اینکه راه دستیابی به دولت اسلامی، اصلاح امور است، ابراز کرد: اگر اصلاح را از خود شروع نکنیم قطعاً اقدامات بی‌اثری خواهیم داشت زیرا باید ابتدا خود عامل باشیم.وی اذعان داشت: شاید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کارهای فیزیکی ملموسی انجام ندهد ولی به آن معنا نیست که هیچ کاری انجام نمی‌گیرد در حالی که حتی به برخی مدیران استانی نیز تذکر دادیم که این راه پیش رفته به ناکجا آباد ختم می‌شود ولی قرار نیست این موضوع علنی شود و تفسیر کنند که هیچ کاری انجام نمی‌گیرد.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: دشمن به دنبال برجام‌های دیگر در راستای کنترل ایران است و حتی به صراحت می‌گوید که ساقط کردن نظام اسلامی هدف اصلی است و راه ورود به این موضوعات برجام خواهد بود.

کریمیان ادامه داد: در وضعیت کنونی با توطئه‌های بسیاری از طرف دشمنان روبه‌رو هستیم که توطئه اساسی دشمن در قالب سناریوی مختلف به صورت تجدید سلطه‌گری خود روی ایران است.

وی با بیان اینکه سلطه مورد نظر دشمن تغییر اندیشه و نظر مردم است، گفت: وقتی دشمن عاجز از مقابله با ایران در جنگ‌های متفاوت سخت و نرم شد،روی به این موضوع آورد.

وی اذعان داشت: متاسفانه روحیه اشرافی‌گری در کشور حاکم است که ما را به بدبختی سوق داده و با توجه به اینکه ما در جامعه فقرای مالی و فرهنگی زیادی داریم از این رو باید هر مسوول با خود بیاندیشد که آیا به عنوان یک مسوول دغدغه مردم را دارد یا نه؟

کریمیان با تاکید به اینکه تولید اسلام ناب شعار شهداست، ابراز کرد: حضور در این عرصه نیاز به روحیه ایثارگری همانند شهدا دارد که امثال شهید حججی از نسل چهارم این ظرفیت را نشان دادند و در نتیجه ما باید بستر را برای شکوفایی فراهم کنیم.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به خدمات عمرانی و آبادانی در ۲۲۰ روستای محروم توسط سپاه عاشورا، تصریح کرد: این وظیفه ذاتی سپاه نبوده ولی ما علاقمند به ارتباط با مردم به صورت مستقیم در همه حال هستیم.

کریمیان به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس با همکاری سایر نیروهای مسلح پرداخت و بیان داشت: اولین روز دفاع مقدس رژه سراسری در استان را خواهیم داشت که این رژه نمایش قدرت ایران خواهد بود.

وی شعار اساسی امسال هفته دفاع مقدس را «من یک انقلابی‌ام» عنوان کرد و افزود: در کشوری که حاکمیت و حکومت آن با خون۲۵۰ هزار شهید آبیاری شده باید همه انقلابی باشند.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: برخی تلاش می‌کنند که نشان دهند انقلاب بی‌برنامه بوده و حرکت بی‌برنامه نیز پیش گرفته‌اند در حالیکه چنین چیزی وجود ندارد و این انقلاب نتیجه برنامه‌ریزی امام راحل در طی چند سال بوده است.

کریمیان با آغاز برنامه‌های هفته دفاع مقدس مطرح کرد و گفت: هر روز این هفته به مناسبتی اختصاص داده شده که می‌توان به کلیات روزها از قبیل روز علم و فناوری، جوانان و سربازان، پاسداشت سربازان، همبستگی ملی و تبیین نقش رهبری در کیان اسلام، نقش پدافند غیرعامل، تشریح حضور در جبهه و همراهی روحانیت در دفاع مقدس اسلام، اقتصاد مقاومتی و خودباوری و اصناف، بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی، زنان اسوه‌های صبر و مقاومت، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا، حضور در دسته‌های سینه‌زنی اشاره کرد.

کریمیان بیان کرد: لشکر بدون نیروی جوان و سرباز ارزشی ندارد و نباید فریب توطئه‌های دشمن مبنی بر اینکه چرا اجباری کرده‌اند را خورد و ما همه آن دوران را گذرانده‌ایم و باید قبول کنیم نیروی مسلح بدون جوان و نخبه وجود خارجی نخواهد داشت.

وی برخی گفته‌ها مبنی بر اینکه روحانیت جوانان مردم را احساساتی کرده و به جبهه می‌فرستند را یادآور شد و گفت: اگر این‌گونه بود چرا باید آمار شهدای روحانیت ۶ برابر سایر اقشار باشد.