تلاش‌های گسترده باشگاه تراکتورسازی به منظور حل مشکل بدهی‌های خارجی این باشگاه در ماه های گذشته نتیجه بخش بوده و طبق آخرین اخبار اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته که کلیه خطرات و جرایم احتمالی را برای باشگاه تراکتورسازی رفع نموده است‌.   به گزارش روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز، آرش نجفی وکیل باشگاه […]

تلاش‌های گسترده باشگاه تراکتورسازی به منظور حل مشکل بدهی‌های خارجی این باشگاه در ماه های گذشته نتیجه بخش بوده و طبق آخرین اخبار اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته که کلیه خطرات و جرایم احتمالی را برای باشگاه تراکتورسازی رفع نموده است‌.

 

به گزارش روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز، آرش نجفی وکیل باشگاه تراکتورسازی که پیگیری پرونده بدهی‌های خارجی را در ماه‌های گذشته بر عهده داشته در گفت‌و‌گویی به تشریح فعالیت های صورت گرفته و نتایج حاصل شده در این پرونده ها پرداخت.‌

نجفی ابتدا پیرامون تشکیل کمیته ویژه به منظور حل موضوع پرونده‌های خارجی تراکتورسازی گفت: با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی مانده آقای آجورلو درخواست کردند که این مسئله با فوریت و جدیت پیگیری شود.

نجفی تصریح کرد: به همین منظور کمیته‌ای با حضور آقای دکتر غفاری‌، بنده و تعدادی از اعضای باشگاه تشکیل شد که کلیه پرونده‌ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم.

همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه امروز با گذشت کمتر از ۵ ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم و با تلاش باشگاه و تامین اعتبارات لازم بخش اعظم بدهی‌ها پرداخت شده است. وضعیت سایر پرونده‌ها هم کاملا مشخص شده و از این نظر تراکتورسازی در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته که حتی مسئولین محترم فدراسیون فوتبال هم از این وضعیت اظهار رضایت کردند.

وی افزود: باید بگویم کار بسیار ارزشمندی در باشگاه صورت گرفته که از منظر فیفا هم حائز اهمیت است. چرا که طبیعتا طرف مقابل پیگیری‌های مداوم و تلاش باشگاه برای پایان دادن به پرونده‌های خودش را می‌بیند و این مسئله امتیاز مثبتی برای تراکتورسازی از جانب فدراسیون جهانی فوتبال تلقی می شود.در نهایت همانطور که گفته شده بود وضعیت کلیه پرونده‌های خارجی و بدهی‌های باشگاه تراکتورسازی مشخص شد تا دیگر هیچ مشکلی برای حضور در مسابقات آسیایی وجود نداشته باشد‌.

وکیل باشگاه تراکتورسازی که تلاش‌های زیادی در راستای حل پرونده‌های بین المللی این باشگاه داشته در تشریح جزئیات پرونده‌های خارجی باشگاه گفت: ما در نخستین گام و مرحله اول مطالبات فلاویو لوپز‌، تونی اولیویرا و ژائو ویلا را پرداخت کردیم و این سه پرونده که تا حدودی خطرساز به نظر می‌رسید مختومه شد.

وی افزود: در گام بعدی با تلاش آقای آجورلو بودجه لازم برای پرداخت‌های مرحله بعدی تامین شد و توانستیم طلب رودولفو میگوئنز، دیتمار بیکای و آیان رمزی را هم پرداخت کنیم و با دریافت رسید واریز وجه و همچنین نامه تاییدیه فیفا این پرونده‌ها نیز به طور کامل مختومه خواهد شد و خوشبختانه توانستیم بخش اعظم بدهی ها را پرداخت کنیم. وکیل بشگاه تراکتورسازی گفت: البته هواداران باشگاه باید بدانند که در حدود ۷ میلیارد تومان برای تسویه این بدهی‌ها پرداخت شده است تا باشگاه تراکتورسازی با هیچ تهدیدی مواجه نشود‌.

**در مورد پرونده یونس حمزه باید تحقیق شود

نجفی در خصوص تنها پرونده باقیمانده و ضرورت پرداخت طلب حمزه یونس نیز گفت: پرونده حمزه یونس یکی از سخت‌ترین بخش های کار بود، چرا که طرف مقابل حاضر به هیچ همکاری نشد. نه مطالبات خودش را تقسیط کرد و نه تخفیف داد بلکه خواهان دریافت کل مبلغ بود که بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بود و ما همه تلاش خودمان را کردیم اما با توجه به اینکه هیچ تعامل و همکاری از سمت حمزه یونس صورت نگرفت مجبور شدیم کل مبلغ را پرداخت کنیم که به این شکل کلیه بدهی‌های خارجی باشگاه پرداخت شد.

وی تاکید کرد: البته در مورد حمزه یونس باید بعد از پرداخت پیگیری‌های دیگری صورت پذیرد، چرا که این قرارداد از نظر من ابهامات زیادی داشته و باید عوامل انعقاد چنین قراردادی در قبال عملکرد خودشان پاسخگو باشند که چرا این بازیکن با چنین قیمتی به استخدام باشگاه در آمده و با آن شرایط از تیم جدا شده که چنین مشکلاتی را برای تراکتورسازی ایجاد کند.

من فکر می‌کنم پیگیری اینگونه موارد مشکوک می‌تواند مانع از تکرار اتفاقات مشابه برای باشگاه‌های ایرانی شود و این حق مسلم باشگاه و هواداران است که نسبت به شفاف سازی در این خصوص اقدام شود‌.

وکیل باشگاه تراکتورسازی همچنین در خصوص دو پرونده باقیمانده در فیفا و دادگاه عالی ورزش اظهار داشت: پرونده آگوستو سزار و کاردوسو در مرحله دفاع قرار دارد به این معنی که هنوز حکمی برای پرداخت مطالبات صادر نشده و در حال حاضر ضرورت و فوریتی در این بخش وجود ندارد.

نجفی گفت: بعد از طی مراحل مقدماتی و صدور حکم نهایی در آن زمان باید نسبت به حل این موضوع اقدام کنیم که خوشبختانه فعلا هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

وی یادآور شد: همچنین دو بازیکن داخلی هم از باشگاه به ای اف سی شکایت کرده‌اند که در حال گفت‌و‌گو با نمایندگان آنها هستیم و امیدواریم این دو شکایت هم با جلب رضایت آقایان طالبی و اسدی ختم به خیر شود‌.

نجفی در خصوص برخی اخبار که پیرامون احتمال کسر امتیاز و یا سقوط تراکتورسازی به دسته های پایین‌تر در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود نیز تصریح کرد: مایه تاسف است که برخی رسانه‌ها بخواهند با این‌گونه اخبار به دنبال جلب توجه و بالا بردن بازدید سایت خودشان باشند، اما با انتشار اینگونه گزارش های سرشار از دروغ و کذب موجب نگرانی هواداران متعصب باشگاه تراکتورسازی شوند.

ویو گفت:حتی اخیرا یکی از سایت‌ها که به نام شهر تبریز است و باید تعصب ویژه‌ای روی تیم محبوب آذربایجان داشته باشد اقدام به انتشار گزارشی سراسر کذب نمود که هدفی به جز تخریب و تحریف واقعیت نداشت و اینکه طلب بیکای پرداخت نشده و باشگاه در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد از جمله بزرگ‌ترین دروغ هایی بود که در این زمینه منتشر شد و اگر باشگاه تمایل داشت امکان شکایت قاطع و پیگیری نشر اکاذیب از طریق مراجع قانونی وجود داشت و در عین حال از کلیه رسانه‌هایی که در این مدت پیرامون پرونده‌های تراکتورسازی اقدام به انتشار گزارش‌های صحیح و واقعی نمودند، تشکر می‌کنم.

**دلایل محرومیت تیم تراکتورسازی ‌

وکیل باشگاه تراکتورسازی در خصوص محرومیت سنگین این باشگاه و تضعیف تراکتورسازی به دلیل عدم جذب بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالاتی گفت: در حکم فیفا به موضوع فسخ یک جانبه قرارداد با صراحت اشاره شده و بر این اساس عدم دریافت نامه و موارد اینچنینی هیچ ارتباطی با اصل مسئله محرومیت نداشته است.

وی گفت: تراکتورسازی به دلیل فسخ یک جانبه قرارداد ۳ بازیکن خارجی محروم شد و عامل این محرومیت رفتار غیر حرفه‌ای مدیران سابق این باشگاه بوده است و اگر در همان روز هم کلیه بدهی‌های خارجی پرداخت می شد، هیچ تاثیری در کاهش محرومیت نداشت چرا که اساسا بدهی به بازیکنان و مربیان خارجی عامل این محرومیت نبوده است.

نجفی تاکید کرد: حالا مدیران وقت باید پاسخگو باشند که به چه دلیل با فسخ یک جانبه قرارداد ۳ بازیکن خارجی موجب محرومیت تراکتورسازی از دو پنجره نقل و انتقالاتی شدند؟ این اتفاق تلخ در تاریخ باشگاه ثبت شده و هرگز فراموش نخواهد شد.‌

آرش نجفی در پایان گفت:خوشبختانه با توجه به مهلتی که از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین شده بود کلیه مراحل کار به خوبی و درستی انجام شد و تراکتورسازی اولین باشگاه ایرانی است که تمامی موانع را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا رفع کرده است.

وی افزود: تهیه این مبلغ سنگین که در حدود ۷ میلیارد تومان است کار بسیار سختی بود اما آقای آجورلو تاکید داشتند به هر شکل این کار انجام شود تا تراکتورسازی مجوز حضور در مسابقات آسیایی را به دست بیاورد و فشار مالی زیادی به باشگاه وارد شد، اما خوشبختانه هیچ بدهی دیگری باقی نمانده است.

وکیل باشگاه تراکتورسازی خاطر نشان ساخت: در اینجا از تمامی همکاران و همراهان خودمان که در این چند ماه برای حل مشکلات پرونده‌های خارجی تلاش کردند خصوصا آقای دکتر غفاری و کمیته‌ای که تحت نظارت ایشان فعالیت می‌کرد همچنین حمایت‌های آقای آجورلو تشکر می‌کنم که با این جدیت و پیگیری مستمر زمینه حل این پرونده‌ها و رفع تهدیداتی که برای باشگاه وجود داشت، را فراهم نمودند‌.