مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی از ارائه تسهیلات ویژه به بانوان کارآفرین استان خبر داد.   به گزارش شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، سیدمرتضی نیرومند اسکویی در شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین استان با اشاره به بخشی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده حوزه بانوان در شرکت شهرک‌های […]

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی از ارائه تسهیلات ویژه به بانوان کارآفرین استان خبر داد.

 

به گزارش شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، سیدمرتضی نیرومند اسکویی در شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین استان با اشاره به بخشی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده حوزه بانوان در شرکت شهرک‌های صنعتی استان اظهار داشت: همکاری اداره کل امور بانوان استانداری و شرکت شهرک‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

وی افزایش مشارکت اجتماعی زنان در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوازدهم عنوان کرد و ادامه داد: خوشبختانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برنامه‌هایی در راستای تحقق این مهم تدوین شده و از بانوان کارآفرین نیز حمایت می‌شود.

اسکویی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و لزوم افزایش مشارکت اقتصادی بانوان در همین حوزه تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان این آمادگی را دارد که در صورت ورود بانوان استان در حوزه اقتصادی، تولیدی و صنعتی،سهم نقدی حق انتقاع زمین در شهرک‌های صنعتی را از ۳۰ درصد را به ۱۰ درصد کاهش دهد.

اسکویی، از ارائه تسهیلات ویژه به افرادی که قصد خرید زمین در مناطق محروم استان را داشته باشند، خبر داد.

برگزاری تورهای صنعتی برای بانوان کارآفرین استان، برگزاری کلاس‌های مختلف ورزشی و تلاش برای ایجاد خوشه صنعتی بانوان به عنوان یکی از محورهای توسعه از دیگر مواردی بود که نیرومند به عنوان عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی استان به آن اشاره کرد.

وی همچنین افزود: با توجه به اهمیت فعالیت‌های کسب و کار بانوان، مطالعه نخستین خوشه کسب و کار بانوان استان در برنامه‌های این شرکت قرار گرفته است.