بیمارستان و پلی کلینیک ۲۲۵ تختخوابی شهرستان سراب  و بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام حسین (ع) شهرستان هریس با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون وزیر راه و شهرسازی روز شنبه طی آیینی به بهره برداری رسیدند. به گزارش شرح انلاین به نقل از ایرنا، عملیات ساخت بیمارستان سراب […]

بیمارستان و پلی کلینیک ۲۲۵ تختخوابی شهرستان سراب  و بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام حسین (ع) شهرستان هریس با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون وزیر راه و شهرسازی روز شنبه طی آیینی به بهره برداری رسیدند.

به گزارش شرح انلاین به نقل از ایرنا، عملیات ساخت بیمارستان سراب در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع و زیربنای ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع در سال ۱۳۸۸آغاز شده بود که پس از هشت سال با اعتباری بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
این مرکز درمانی دارای بخش های مختلف از جمله بستری جراحی مردان و زنان، بستری اطفال، بستری بیماران روانی، اتاق های عمل و زایمان، آی سی یو، سی سی یو و دیالیز و کلینیک تخصصی است.
مجموعه پلی کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) سراب نیز در زمینی به مساحت یکهزار و ۸۰۰ متر مربع در دو طبقه برای انجام ویزیت پزشکان متخصص با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
برای احداث و تجهیز این مرکز بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

بیمارستان هریس نیز از مصوبات سفر دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی به آذربایجان شرقی است که در محوطه قبلی بیمارستان این شهرستان که در اثر زلزله سال ۹۱ ارسباران، تخریب شده بود در مساحتی بیش از هشت و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش و پزشکی روز شنبه در آیین بهره برداری از این طرح با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از مهمترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است، افزود: بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان هریس با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال و در طول ۲ سال احداث شده است.
سید حسن قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: بیمارستان قبلی این شهرستان در جریان زلزله سال ۹۱ پیش از این که مورد بهره برداری قرار گیرد تخریب شد و متاسفانه ساختمان بیمارستان هریس همچون ساختمان هایی با قدمت ۵۰ ساله نتوانست در برابر زلزله دوام بیاورد .
این بیمارستان دارای بخش اورژانس، درمانگاه تخصصی، آزمایشگاه، داروخانه، بخش همودیالیز، رادیولوژی، زایمان، بخش مراقبت از نوزادان، سه اتاق عمل و پانسیون پزشکان است.