رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از نهایی شدن واگذاری شرکت بلبرینگ ایران به هیات حمایت از صنایع خبر داد. به گزارش شرح آنلاین  به نقل از نصر، حسین نجاتی دقایقی پیش با اعلام این خبر  گفت: خوشبختانه پس از پیگیری های مکرر، امروز هیات حمایت از صنایع مدیریت شرکت بلبرینگ ایران […]

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از نهایی شدن واگذاری شرکت بلبرینگ ایران به هیات حمایت از صنایع خبر داد.

به گزارش شرح آنلاین  به نقل از نصر، حسین نجاتی دقایقی پیش با اعلام این خبر  گفت: خوشبختانه پس از پیگیری های مکرر، امروز هیات حمایت از صنایع مدیریت شرکت بلبرینگ ایران را تحویل گرفت.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه سرمایه در گردش این شرکت به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان را پرداخت کرده است، گفت: با پرداخت شدن این مبلغ به حساب مستقل هیات اجرایی و تعیین اعضای هیات و مدیرعامل جدید به زودی شرکت بلبرینگ ایران رسماً تحویل هیات حمایت از صنایع می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه در هیات اجرایی دو عضو دولتی باید حضور داشته باشند، گفت: بنده و آقای حسینی مدیرکل تعاون استان و آقایان ارشدی مدیرعامل شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران و حاجی زاده مدیرعامل شرکت ایران خودروی تبریز به عنوان اعضای هیات اجرایی معرفی شده اند و مدیرعامل جدید شرکت بلبرینگ ایران نیز پس از تایید هیات حمایت از صنایع معرفی می شود.

نجاتی گفت: هیات حمایت از صنایع، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز را به صورت مستقل مدیریت خواهند کرد و سهامدار شرکت که عدم اهلیت وی محرز شده است نقشی در مدیریت شرکت نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه چنین کاری برای اولین بار در ایران به انجام رسیده است، گفت: تا کنون تنها چهار شرکت تحت مدیریت هیات حمایت از صنایع قرار گرفته است و این نتیجه تلاش های مدیران استان بوده است.

نجاتی افزود: هیات حمایت از صنایع تا به مرحله سوددهی رساندن بلبرینگ سازی تبریز مدیریت این شرکت را بر عهده خواهد داشت و پس از آن با برگزاری مزایده سهام این شرکت به مجموعه ای دارای صلاحیت لازم واگذار خواهد شد.

وی در پایان گفت: به زودی با معرفی رسمی هیات اجرایی و مدیرعامل جدید، بلبریگ سازی تبریز تحویل هیات حمایت از صنایع خواهد شد.