مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: از جمعیت سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری بالای ۱۵ سال استان، برای یک میلیون و ۲۴۶ هزار نفر ، معادل ۴۱ درصد کارت ملی هوشمند صادر شده است. به گزارش شرح آنلاین  به نقل از روابط عمومی این اداره کل، احد جودی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی […]

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: از جمعیت سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری بالای ۱۵ سال استان، برای یک میلیون و ۲۴۶ هزار نفر ، معادل ۴۱ درصد کارت ملی هوشمند صادر شده است.
به گزارش شرح آنلاین  به نقل از روابط عمومی این اداره کل، احد جودی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان عجب شیر با بیان اینکه کارت های شناسایی ملی قدیمی تا پایان سالجاری اعتبار دارند افزود: بنا بر ابلاغ هیات وزیران و اعلام سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، از ابتدای سال ۹۷ کارت های ملی قدیمی در هیچ یک از ارگان ها، بانک ها و ادارات به عنوان کارت معتبر مورد قبول نخواهد بود.
وی به سه برابر شدن ظرفیت صدور کارت ملی هوشمند در استان اشاره کرد و گفت: مشکلی برای صدور کارت ملی هوشمند در استان وجود ندارد لذا دارندگان کارت های ملی قدیمی و افرادی که ۱۵ سال تمام سن دارند در اسرع وقت برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
جودی به فعالیت ایستگاه های سیار صدور کارت ملی هوشمند در مراکز جمعیتی نظیر روستاهای بزرگ دور از مرکز، بیمارستان ها، زندان ها و نظایر آن اشاره کرد و افزود: امیدواریم آذربایجان شرقی نخستین استانی باشد که به پوشش صد در صدی در این زمینه دست پیدا می کند.
وی با بیان اینکه ثبت وقایع حیاتی نقشی مهم و غیر قابل انکار در برنامه ریزی های کلان کشور و توسعه ملی دارد، خاطر نشان کرد: اعلام وقایع حیاتی یک فعالیت بین بخشی است که مستلزم همکاری جدی بین دستگاه های مختلف است.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی اظهار کرد: ۹۹.۷ درصد وقایع حیاتی استان در وقت قانونی ثبت شده است.
جودی با تاکید بر ضرورت ثبت وقایع حیاتی چهارگانه در مهلت قانونی گفت: در ۷ ماه گذشته از سال جاری ۱۰۰ درصد وقایع حیاتی شهرستان عجب شیردر مهلت قانونی به ثبت رسیده است.
وی گفت: ثبت وقایع حیاتی دریچه ای به سوی شناسایی نیازهای نسل آینده است که ضمن کاهش آسیب های اجتماعی ابزار کارآمدی برای سیاستگذاران و برنامه ریزان کشور می باشد.