امروز (شنبه) تیم فوتبال تراکتور در دیداری معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، در مقابل تیم پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس قرار گرفت و با درخشش نماینده تبریز «مسعود شجاعی» به برتری ارزشمند سه بر دو رسید.

«پیام حیدری» قضاوت این دیدار را برعهده داشت. او در این دیدار سه پنالتی گرفت و یک گل تراکتور را مردود اعلام کرد.

بازی با حملات میهمان که از حمایت پنج هزار تماشاگر پرشور خودسود می‌برد آغاز شد و در دقیقه پنجم شوت «میثم تیموری» نخستین فرصت را برای این تیم ایجاد کرد که راه به‌جایی نبرد.

در دقیقه ۱۹ تراکتور با ضربه «احسان حاج‌صفی» به گل دست یافت که تیم داوری با تصمیمی بحث برانگیز اعتقاد داشت توپ به دست حاج‌صفی برخورد کرده و گل را مردود کرد.

هرچند پیکانی‌ها تلاش زیادی انجام می‌دادند اما اکثر فرصت‌های گلزنی برای میهمان ایجاد شد و در دقیقه ۳۰ «مهدی امینی» دروازه‌بان جوان پیکان با واکنشی تماشایی، شوت حاج‌صفی را مهار کرد و ناجی تیمش شد.

امینی در دقیقه ۳۷ اینبار شوت «مسعود شجاعی» ‌را دفع کرد تا چهره اول بازی باشد.

در نهایت نیمه نخست این دیدار گلی در برنداشت تا تیم‌ها تمرکز خود را به نیمه دوم معطوف کنند.

نیمه دوم بدون تردید یکی از زیباترین دیدارهای فصل نوزدهم لیگ برتر بود.

در دقیقه ۵۱ «سعید واسعی» در محوطه جریمه تراکتور سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را به سود پیکان نشان دهد.

«جلال‌الدین علی‌محمدی» از این بخت استفاده کرد و گل نخست بازی را برای تیم تحت هدایت «حسین فرکی» به ارمغان آورد.

گل پیکان داوم چندانی ندشت و اشتباه مدافعان این تیم در آفسایدگیری موجب شد در دقیقه ۵۳ «ساسان انصاری» از پاس «مسعود شجاعی» استفاده کرده و کار را به تساوی بکشاند.

حملات میهمان ادامه یافت و در دقیقه ۶۳ «شجاعی» هافبک باتجربه تراکتور با ضربه سر تماشایی گل دوم و برتری تیمش را درون دروازه حریف جای داد و عملکرد خوبش را تکمیل کرد.

در دقیقه ۷۸ ارسال «علی حمودی» با ضربه سر «شهریار مغانلو» مهاجم توانمند پیکان همراه شد و «رشید مظاهری» هم با واکنش ضعیف خود نتوانست مانع باز شدن دروازه شود تا کار به تساوی ۲ بر ۲ برسد.

این بازی تماشایی اتفاقات زیادی داشت و در دقیقه ۸۰ «شجاعی»‌ که روز درخشانی داشت با خطای مدافع میزبان متوقف شد تا تراکتور صاحب پنالتی شود.

«اشکان دژاگه» پشت توپ ایستاد و با ضربه بسیار عجیب این بخت طلایی را از دست داد و ضربه‌اش با فاصله بسیار زیادی از دروازه پیکان به روی سکوها رفت.

در دقیقه ۸۶ دروازه‌بان پیکان با بی‌احتیاطی، «ساسان انصاری» را سرنگون کرد تا داور بازهم برای تراکتور پنالتی اعلام کند.

«شجاعی» پنالتی را به‌راحتی درون دروازه پیکان جای داد تا با ۲ گل‌زده و یک پاس گل،‌ ستاره بی‌چون وچرای این بازی باشد.

تراکتور با هدایت «ساکت الهامی» و کسب سومین پیروزی متوالی خود به امتیاز ۳۰ رسید و تا رتبه سوم بالا آمد و پیکان هم ۱۳ امتیازی باقی ماند.

ترکیب پیکان

مهدی امینی، سیدمهران موسوی، حسین پورامینی، فراز امامعلی، سعید واسعی (میلاد شیخ‌سلیمانی)، جلال الدین علی‌محمدی، حجت حق‌وردی، سیدمحمد ستاری، علی حمودی،امیرحسین کریمی و شهریار مغانلو

ترکیب تراکتور

رشید مظاهری، ایمان سلیمی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، رضا اسدی، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه(میمبلا)، احسان حاج صفی و ساسان انصاری (مازولا)

  • منبع خبر : دانشجو و شرح آنلاین