نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ناراحتی عده ای از مجلس دهم برای این است که نمایندگان مستقل عمل کردند و نظر مجلس الزاما نظر آنها نبوده است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان روز شنبه در یک گفت و گوی خبری با اشاره به عملکرد مجلس دهم و انتقاداتی که به کارنامه این دوره از مجلس می‌شود، افزود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار کرد: کسانی که از مجلس دهم ناراحت هستند، برای این است که این مجلس اتفاقی را که آنها می‌خواستند، رقم نزده‌اند و این نشان می‌دهد که نمایندگان مجلس دهم رای و نظر خود را اعلام کرده‌اند.

عضو فراکسیون امید مجلس یادآوری کرد: آن چیزی که درباره مجلس دهم مشخص بوده، این است که از مجلس نظر خواسته شده و نمایندگان مستقل نظر داده‌اند، حالا عده‌ای از این نظرات خوششان نیامده است که بحثی جداست؛ البته اگر مقام معظم رهبری نظر مجلس را نپذیرند همه اطاعت می‌کنیم اما اگر در سطوح دیگری نظر مجلس را خواسته‌اند و نمایندگان رای داده‌اند، نمی‌شود گفت نظر بدهید اما آن نظری که ما می‌خواهیم را بگوید. این درست نیست، کسانی که از مجلس دهم ناراضی هستند به این دلیل بوده که نظر مجلس همان نظر آنها نبوده است.

پزشکیان، با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: مجلس در حد توان خود در وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، اقدامات ترامپ و روندی که وجود دارد کار کرد؛ واقعیت این است که مجلس دهم نتیجه همه ادوار مجلس است و حالا برخی می‌گویند مجلس دهم خوب عمل نکردند، آنهایی که خوب بودند چرا ما را به اینجا کشاندند؟ آنها که کار خوب کرده‌اند چه کسانی بودند؟

وی تاکید کرد: بیشتر انتقاداتی که به مجلس دهم می‌شود سیاسی، جناحی و غیرمنصفانه است، باید برای ناکارآمدی و ضعف مجلس مصداق بیاورند، باید برای اقدامات خوب مجالس گذشته نیز مصداق بیاورند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حالا نوبت آنها در مجلس یازدهم می‌رسد و می بینیم چه کار می‌کنند، خاطرنشان کرد: سال‌هاست شعار معجزه می‌دهیم و می‌خواهیم معجزه کنیم اما موفق نمی‌شویم و یکدیگر را مقصر می‌دانیم، همه ما مقصریم و به‌جای دعوا کردن و متهم کردن یکدیگر باید بنشینیم و مشکلات خودمان را حل کنیم.

  • منبع خبر : ایرنا