رسانه های آمریکا بامداد جمعه گزارش دادند: رسانه‌های دست راستی آمریکا می‌گویند معترضان بخش‌هایی از شهر سیاتل را به تصرف خود در آورده اند اما مقامات محلی روایت دیگری را بیان کرده‌اند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، رسانه های آمریکا بامداد جمعه گزارش دادند: رسانه‌های دست راستی آمریکا می‌گویند معترضان بخش‌هایی از شهر سیاتل را به تصرف خود در آورده اند اما مقامات محلی روایت دیگری را بیان کرده‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که بعضی رسانه‌های دست‌راستی مدعی شده‌اند شبه نظامیان وابسته به گروه «آنتیفا» بخش‌هایی از سیاتل را تصرف کرده و قصد دارند مناطق تحت تصرف خود را گسترش دهند.

این رسانه در عین حال تأیید کرد که معترضان «بخش کوچکی» از سیاتل را تصرف و آن را «منطقه خودمختار» اعلام کرده‌اند.

به گزارش سی ان ان، ساختمان اداره پلیس سیاتل بعد از چند روز درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس تخلیه شده است.

این رسانه نوشت: علیرغم این، ادعاها مبنی بر اینکه اعضای گروه «آنتیفا» در حال جولان در خیابان‌های سیاتل هستند در رسانه‌های دست‌راستی بزرگنمایی شده است.

از سوی دیگر، دفتر شهردار سیاتل اعلام کرده است که مقامات شهر هیچ شواهدی مبنی بر حضور اعضای آنتیفا در منطقه، مشاهده نکرده‌اند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پیش با حمله به معترضان آنها را تروریست و هرج و مرج طلب زشت نامید. وی با اشاره به اینکه شهر سیاتل در ایالت واشنگتن تحت کنترل تروریستهای محلی درآمده است از مقامات محلی خواست که کاری کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار توییتی در توئیتر درباره اعتراضات وسیع در سیاتل نوشت: تروریست‌های داخلی بر سیاتل که البته تحت کنترل دموکرات‌های چپ افراطی است، مسلط شده اند.

ترامپ در توئیتی دیگر از «جی اینسلی» فرماندار واشنگتن و «جنی دورکان» شهردار سیاتل انتقاد کرد و خواستار اقدامات بیشتر از سوی آنها علیه معترضان شد و نوشت: «جی اینسلی» فرماندار چپ افراطی و شهردار سیاتل به نحوی به تمسخر و بازی گرفته می‌شوند، که کشور ما هرگز پیش از این شاهد چنین چیزی نبوده است. همین حالا، شهرتان را باز پس بگیرید. اگر اینکار را نکنید، من خواهم کرد. این بازی نیست. این هرج و مرج طلبان زشت باید «فورا» متوقف شوند. سریع اقدام کنید.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر