رئیس مجلس با بیان اینکه مردم نسبت به حل مشکلات معیشتی مطمئن باشند گفت: اولویت مجلس، نظارت است که از حوزه اقتصادی شروع شده و شفاف خواهد بود؛ مردم مطمئن باشند که گزارشات نوبه‌ای را به آنان ارائه خواهیم داد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه( ۳ تیر) در جلسه علنی و بعد از گزارش محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی درباره مسائل اقتصادی کشور اظهار داشت:‌ مردم مطمئن باشند که اولویت مجلس یازدهم مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی آنان است ضمن اینکه دیگر اولویت ما نظارت است که از حوزه اقتصادی آن را شروع خواهیم کرد که این نظارت کاملا شفاف و قاطع خواهد بود؛ مردم مطمئن باشند که گزارشات نوبه‌ای را به آنان ارائه خواهیم داد و در عمل این اتفاق محقق خواهد شد.

رئیس مجلس توجه به مشکلات خانوارهای ضعیف و مستضعف تصریح کرد: سعی می‌کنیم مشکلات معیشتی مردم را رفع کنیم.

وی درباره اصلاح ساختار بودجه گفت: چند دهه است که همواره بودجه ما با این ساختاری که بسته می‌شود دچار کسری بودجه است و همواره با مشکلاتی مواجه می‌شویم زیرا از همان روش‌ها استفاده می‌کنیم و به همین دلیل شاهد لجام گسیختگی در این موضوع هستیم.

قالیباف افزود: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار است و در اولین جلسه‌ای که رئیس سازمان برنامه و بودجه به مجلس آمده بود اظهاراتی را داشت ضمن اینکه در دو هفته گذشته جلسات متعددی در این باره برگزار شده است، لذا اولویت اول ما ساختار بودجه است که باید مشکلات را سریع برطرف کنیم.

وی در باره وضعیت بورس هم گفت:‌باید تلاش کنیم به بازار بورس عمق ببخشیم ضمن اینکه باید بین تقاضا و عرضه اولویت ویژه‌ای قائل شویم. به همین دلیل عمق بخشی به بازار بورس بسیار مهم است تا نقدینگی جذب شده در بورس به سمت تولید و تامین مالی تولیدکنندگان هدایت شود تا بتواند اشتغال پایدار را به وجود آورده و تورم را کنترل کنیم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: افزایش تولید می‌تواند تراز ارزی کشورمان را مثبت کند ضمن اینکه نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون بهبود فضای کسب و کار از دیگر اولویت‌های ماست.

قالیباف درباره جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی درباره بررسی التهابات بازار ارز افزود: در جلسه عصر امروز با حضور رئیس کل بانک مرکزی مسائل مربوط به ارز را بررسی خواهیم کرد و من هم در این جسله شرکت خواهم کرد.

وی درباره تاخیر در شکل‌گیری کمیسیون‌های مجلس گفت: به هیچ وجه تاخیری در کار نبوده و ما طبق قانون آئین‌نامه داخلی مجلس رفتار کرده و باید این قانون را رعایت می‌کردیم اما روز گذشته کمیسیون اقتصادی سه جلسه مهم را برگزار کرده است.

  • منبع خبر : فارس