وزیر امور خارجه گفت: در مورد مسائل منطقه‌ای، جنایت آمریکایی‌ها در منطقه، به شهادت رساندن شهید قاسم سلیمانی و سایر همراهانشان با مقامات عراقی گفتگو خواهیم کرد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز(یکشنبه) در بدو ورود به بغداد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که بعد از تشکیل دولت عراق این فرصت برای من پیش آمد که سفری به بغداد داشته باشم و با توجه به تصمیم نخست وزیر عراق و دعوت رئیس‌جمهور ایران، مصطفی کاظمی روز سه‌شنبه به تهران  سفر می‌کنند.

وی ادامه داد:  سفر من که از قبل هماهنگ شده بود، فرصت بسیار خوبی را با توجه به سفر نخست‌وزیر عراق فراهم کرده است که قبل از سفر او هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: امروز در بغداد فرصت خواهم داشت تا با مقامات مختلف عراقی از جمله ٰرئیس‌جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان، وزیر خارجه، رئیس قوه قضائیه، رئیس حشدالشعبی و مسئولان سیاسی این کشور دیدار کرده و تبادل نظر کنم.

ظریف افزود: در مورد همکاری‌های دو کشور که در سفر آقای روحانی به بغداد مورد توافق قرار گرفت و همچنین پیرامون مسائل منطقه‌ای، جنایت آمریکایی‌ها در منطقه، به شهادت رساندن شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی مهندس و سایر همراهانشان و موضوعات دیگر همکاری‌های منطقه‌ای با برادران عراقی گفتگو خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: بعدازظهر امروز نیز به دعوت نیچروان بارزانی به اقلیم کردستان عراق سفر خواهیم داشت که با وی و دیگر مسئولان اقلیم گفتگو خواهیم داشت.

  • منبع خبر : مهر