آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی بیانیه مشترکی را در توجیه توافق تل آویو و ابوظبی برای عادی سازی روابط بین دو طرف صادر کردند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی دوشنبه شب بیانیه مشترکی را درباره توافق سازش بین ابوظبی و تل آویو صادر کردند.

این بیانیه مدعی است که امضای توافق عادی سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی اقدامی شجاعانه است که موجب ایجاد تفکری نوین برای حل مشکلات شده و فرصتی تاریخی جهت ایجاد روابط طبیعی فراهم می‌کند.

در حالی که رژیم صهیونیستی پس از توافق با امارات متحده عربی گفته است که الحاق اراضی فلسطینی را تنها به تأخیر انداخته است، بیانیه مذکور مدعی است که این توافق طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از سرزمین‌های فلسطینیان را متوقف کرده است.

در این بیانیه همچنین از فلسطینی‌ها خواسته شده تا به مذاکرات بازگردند و امارات و رژیم صهیونیستی از واکنش مثبت کشورها درباره توافق سازش قدردانی می‌کنند.

این بیانیه سه جانبه همچنین بر همکاری‌های امارات و رژیم صهیونیستی در زمینه‌های گردشگری، فرهنگی، اقتصادی، حمل و نقل هوایی، بهداشتی و سرمایه گذاری تأکید کرده است.

گفتنی است که امارات و رژیم صهیونیستی اخیراً توافقی را برای عادی سازی روابط بین دو طرف امضا کردند.

این توافق با مخالفت شدید گروه‌های فلسطینی مواجه گردید.

  • منبع خبر : مهر