سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه شمارش آرای بیش از دو سوم شعبه های اخذ رای به پایان رسیده است، گفت: به محض نهایی شدن شمارش آرا، نتیجه انتخابات رسما اعلام خواهد شد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا سید اسماعیل موسوی جمعه شب در محل ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران افزود: شمارش آرا همراه با پایان رای گیری آغاز شده است و نتیجه تا پایان امشب اعلام می شود.

موسوی اظهار کرد: انتخابات از ساعت ۸ صبح امروز جمعه شروع شد و تا ساعت ۲۰ ادامه یافت که شمارش آرا در بیش از دو سوم از شعبه های اخذ رای به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: در حال تجمیع شمارش در هیات‌های اجرایی و بخشداری ها و فرمانداری ها هستیم و به محض اعلام شدن نتیجه نهایی از همه شعب در فرمانداری‌های مراکز انتخابیه، رسما نتیجه اعلام خواهد شد.

دبیر ستاد انتخابات درباره حوزه های انتخابی باقی مانده گفت: بعد از اعلام نتیجه حوزه های انتخابی امروز ، ۱۰ نماینده به مجلس اضافه شده و ۶ کرسی دیگر خالی باقی می‌ماند که پنج کرسی به صورت میان‌دوره‌ای و یک کرسی هم به صورت دور دوم مانند امروز ، همزمان با انتخابات سال ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دورم دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز ۲۱ شهریور در هشت استان و ۱۰ حوزه انتخابیه یعنی در حوزه‌های انتخابیه لنجان و سمیرم استان اصفهان، حوزه انتخابی کرج، اشتهارد و فردیس استان البرز، حوزه انتخابی دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره استان ایلام، حوزه انتخابی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استان خوزستان، حوزه انتخابی زنجان و طارم استان زنجان، حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، و  اسلام‌آباد غرب و دالاهو استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه بیجار استان کردستان و حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان استان گلستان برگزار شد.

 

  • منبع خبر : ایرنا