فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: جنگ ایران و عراق نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود، چرا که همه قدرت های جهانی در برابر کشور ما ایستادند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، سرلشکر حسین سلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره هفته دفاع مقدس، گفت: ما در انتهای هفته دفاع مقدس هستیم که سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف و عزیز ایران در مقابل دنیای فشرده استکبار و جریان به هم پیوسته کفر جهانی در مقابل انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: هیچ تردیدی نیست، جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود. همه ما می‌دانیم اگرچه عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود و همه قدرت‌های بزرگ که امپراطوری های بی نظیر تاریخ حیات بشر بودند و شرکای منطقه‌ای آنها همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و عملی را علیه کشور ایران شکل دادند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تردیدی نیست پشتوانه‌های اقتصادی رژیم عراق در جنگ یک پشتوانه اقتصادی جهانی بود و شکی نیست که همه قدرت‌های بزرگ، همه سلاح‌های مدرن و پیشرفته را که ممکن بود، در اختیار عراق قرار دادند و کشورهایی چون انگلستان، آلمان، فرانسه، اتریش، شوروی و آمریکا تمام تجهیزات نظامی خود را در اختیار عراق قرار دادند.

سرلشکر سلامی اظهارداشت: تردیدی نداریم که اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث عراق فراهم می‌کرد و شکی نداریم که جبهه از لحاظ نظامی اشباع بود و باید عرض کنیم که جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد، در حالی که ما در اوج تنهایی بودیم.

وی افزود: جنگ ایران و عراق نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود. جنگ پدیده‌ای بسیار دقیق و محاسبه پذیر است و هر کسی قوی‌تر است، پیروز می‌شود و پیروزی را کسی می‌سازد که بتواند معادله جنگ را هدایت و آن را به نفع خود تغییر دهد.

سرلشکر سلامی بیان کرد: بر اساس محاسبات و شاخص‌های ظاهری قدرت، ائتلاف جهانی مقابل ما باید به سرعت ما را شکست می‌داد و آنها باید بر ما غلبه می‌کردند اما سوالی پیش می‌آید که چرا با وجود آنکه بر اساس محاسبات دقیق هر کسی قوی‌تر است پیروز می‌شود اما ائتلاف جهانی در مقابل شکست خورد؟

وی گفت: ما که به ظاهر از طرف مقابل ضعیف‌تر بودیم، پس چرا بر آنان غلبه کردیم که دلیلش در این حقیقت نهفته است که وقتی امام (ره) و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می‌کنند و زمانی که مردان مؤمن، با ایمان و قلب‌های سرشار از آرمان، اعتقاد و باور به دشمن حمله می‌برند، هیچکس نمی‌تواند مقاومت کند.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: آنچه در جنگ حرکت ایجاد می‌کند، ایمان و انسانِ مؤمن است و امام (ره) توانست این شخصیت معنوی و روحانی خود را در قلوب همه مؤمنان تکثیر کند و انسان‌هایی در تراز و ارتفاع نزدیک خود بسازد.

فرمانده کل سپاه اظهارداشت: امام (ره) توانست به همه جهان این نظریه را اثبات کند که یک ملت فقط و فقط به دلیل شکست اعتقادات و باورهایش می‌تواند شکست بخورد و اگر ملتی ایمانش سست نشود و در اعتقادات شکست نخورد، در میدان عمل پیروز است، بنابراین امام (ره) اولین کاری که انجام داد این بود که نشان دهد هرگز از شوکت ظاهری این امپراتوری‌ها نباید ترسید. کبریایی از آن خداوند بزرگ است. او انسان‌هایی ساخت که از اول بی مهابا و بی اعتنا به امواج خروشان آن عبور کردند، مردانی که از هورها عبور کردند و در جزایر مجنون جنگیدند. میادین مین چندکیلومتری و بشکه‌های انفجاری و سیم‌های خاردار آن‌ها را متوقف نکرد.

سردار سلامی تصریح کرد: هر رزمنده افق بلند آرمانش تا قلب آمریکا را نشانه می‌رفت، هر ملتی به اندازه افق آرمانش هایش بزرگ شده و پیش می‌رود، هر ملتی به اندازه وسعت ذهن رهبرش پیش می‌رود، وسعت کشورها از لحاظ هندسی شاخص بزرگی آن‌ها نیست بلکه وسعت ذهن‌ها، عظمت قلب‌ها، شکوه ایمان‌ها عظمت یک ملت را نشان می‌دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران در جنگ فراتر از اراده قدرت‌های بزرگ بودند و آرزوهای آن‌ها را در هم شکستند، اضافه کرد: ملت بزرگ ایران با رهبر بزرگ خود در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشتند، حقیقت ماجرا این بود که یک ملت با باورهایش پیروز می‌شود.

سردار سلامی افزود: وقتی جنگ از سطح نیروهای مسلح به مردم تعمیم پیدا می‌کند، یعنی تمام زندگی، جنگ و تمام جنگ زندگی می‌شود و همه دوست دارند در محیط زندگی حاضر شوند، این راز شکست ناپذیری ما است. اتحاد امام و امت، وحدت، همدلی و دلدادگی و پیروی از رهبر رمز سعادت ما در طول تاریخ ۴۱ ساله بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امام امت هنری به خرج داد و تمرکز دشمن را بر قلب این سرزمین بیرون کرد، گفت: جنگ تمام شد فقط بعد نظامی جهانی جنگ خاتمه پیدا کرد اما جنگ در اشکال دیگری ادامه یافت.

تکمیل می‌شود…

  • منبع خبر : مهر