رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان گفت: پرسپولیس و کنفدراسیون فوتبال آسیا قوانین را نقض کرده‌اند و دیدار با النصر در یک صورت باید ۳ بر صفر به سود این تیم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، «ایمن الرفاعی» رئیس سابق کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال عربستان در مصاحبه‌ای تلویزیونی در خصوص شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس بعد از پایان مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: من استدلال محکم و قانع کننده‌ای ندارم که بگویم النصر در این شکایت علیه پرسپولیس صد درصد پیروز می‌شود اما آنچه که در اختیار دارم، دو فرضیه است.

وی افزود: نخستین فرضیه حاکی از نقض مقررات و ممنوعیت باشگاه پرسپولیس از سوی فیفا است. در این صورت، بر اساس ماده ۳۰ قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا و ماده ۵۶ که جریمه نقدی را شامل می‌شود، نتیجه از تیم برنده گرفته می‌شود و بر اساس ماده ۲۰ آیین نامه کنفدراسیون آسیا، آن تیم با نتیجه ۳ بر صفر بازنده می‌شود در حالی که AFC قوانین را نقض کرده است.

رئیس سابق کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد: فرضیه دوم سه حالت دارد. اولین حالت این است که باشگاه ایرانی قرارداد بازیکنانش را یا قبل از محرومیت و به درستی ثبت کرده و یا قبلاً مبالغی برای جریمه پرداخت کرده است که در این صورت، تصمیم قطعی محسوب می‌شود.

الرفاعی خاطرنشان کرد: حالت دوم این است که پرسپولیس از یک مرجع بالاتر قضایی چه در دادگاه تجدیدنظر چه دادگاه عالی ورزش تصمیم به لغو این حکم می‌گیرد که در این صورت ثبت بازیکنانش معتبر شناخته می‌شود.

وی گفت: حالت سوم که ممکن است تردیدهایی در آن باشد این است که اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا پرسپولیس را از این تصمیم قضایی خارج کرد که حق استثنا ندارد، در این صورت همه می‌دانند که حکم قضایی لغو نشده و منتفی است مگر با حکم قضایی بالاتر.

رئیس سابق کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان یادآور شد: امروز اگر کنفدراسیون آسیا به دلیل شرایط کرونا یا مقررات استثنایی پرسپولیس را برای ثبت قرارداد بازیکنانش مستثنی کرد، قوانین را نقض کرده است.

الرفاعی در پایان گفت: اعتراض باشگاه النصر مطابق با سیستم بین المللی و قانون فیفا کاملاً معتبر است و تیم ایرانی قوانین را نقض کرده است.

  • منبع خبر : مهر