رئیس مجلس با انتقاد از اینکه در سیاست‌های مالی اعتماد به جوانان نداریم، گفت: وقتی ۸۰ درصد اقتصاد ما به اقتصاد دولتی متکی باشد، طبیعی است که باید این مشکلات را داشته باشیم.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف صبح امروز در یادواره شهدای وحدت در مشهد گفت: خدا را شکر در جمع خانواده شهدا، آزادگان و رزمندگان هستیم تا یاد و خاطره شهدا را زنده کنیم. شهدایی که شهید وحدت، خدمت و امنیت هستند و شهیدان شوشتری و محمدزاده قافله سالار این شهدا به شمار می‌روند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه جمعی که اینجا هستند همه شهید شوشتری را می‌شناسند چون حق فرماندهی بر همه ما داشته است، اظهار کرد: در شهدای دفاع مقدس و بعد از آن چند نفری می‌بینیم که خدا توفیق مجاهدت به آنها داده و هرگز سنگر مجاهدت را رها نکردند.

وی با بیان اینکه شهید شوشتری از اول تا پایان دوران دفاع مقدس مجاهدت کرد، افزود: این شهید بزرگوار بعد از دوران دفاع مقدس مجاهدت را در عرصه امنیت چه در خراسان و چه در قرارگاه حمزه در شمال غرب در بعد از جنگ و بعد هم در قرارگاه قدس در سیستان و بلوچستان جایی که از حداقل‌های زندگی هم برخوردار نبودند، ادامه داد. شهدای وحدت هم خون دل خوردند و هم خون دادند و این همان فرهنگ جهاد و انقلاب و بسیج است.

قالیباف، شجاعت و مدیریت را از ویژگی‌های برجسته شهید شوشتری عنوان کرد و ادامه داد: سیره این شهید به گونه‌ای بود که در شرایط سخت، به همه آرامش می‌داد.

شهید شوشتری احترام به عقاید، ادیان و مذاهب را به ما آموخت

وی با بیان اینکه شهید شوشتری احترام به همه عقاید، ادیان و مذاهب را به همه ما آموخت، اظهار کرد: شهید شوشتری به ما نشان داد هرکس که در سایه نظام جمهوری اسلامی است باید به او خدمت کرد. او یک انقلابی واقعی بود و هرگز خود را در دسته‌جات و گروه‌ها قرار نداد و تنها مردم برایش مهم بود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: شهید شوشتری می‌توانست در کنار خانواده زندگی عادی را انتخاب کند ولی برای اثبات حقانیت دین در خدمت به جامعه به مناطق محروم رفت.

وی با بیان اینکه شهید محمدزاده اولین کسی بود که در جنگ و خاکریز با جنب و جوش می‌جنگید، اظهار کرد: اجر این شهدا در عرصه خدمت و امنیت، شهادت بود؛ ما باید این روحیه جهادی و شهادت طلبی را به نسل جدید منتقل کنیم.

شهید شوشتری قبل از شهادت: مردم سیستان ضعیف‌اند باید کمکشان کنیم

قالیباف اظهار کرد: در ادامه به بیان خاطراتی از شهید شوشتری پرداخت و گفت: در سیستان و بلوچستان بودیم و دو روز قبل شهادت با هم صحبت کردیم، دوشنبه بعدش هم قرار بود در محضر رهبر باشیم. در تماس تلفنی موضوع اول که این شهید بزرگوار مطرح کرد مسئله سیستان و بلوچستان بود و می‌گفت «باید به آنجا سری بزنم، مردم آنجا ضعیف‌اند و باید کمک کنیم تا شرایطشان بهتر شود».

وی ابراز کرد: شهید شوشتری قلبش برای آنها می‌تپید و بعد از آن گفت‌وگو دیگر هم را ندیدیم و یکشنبه بعدش به شهادت رسید. زمانی که کنگره شهدا بعد از بارها تأخیر بالاخره در محضر رهبری برگزار شد، ایشان فرمودند «آنقدر این کنگره ایستاد تا قافله سالار خود را پیدا کند و حالا که قافله سالار خود را شناخت راه افتاد و حرکت خود را آغاز کرد».

متکی به اقتصاد دولتی نباشیم / به جوانان اعتماد کنیم

رئیس مجلس با بیان اینکه روحیه خداباوری و مردم باوری فقط مختص به جنگ نیست بلکه در محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور هم هست، افزود: شهید سلیمانی به ما آموخت خداباوری و مردم باوری باید در اقصی نقاط دنیا و در همه عرصه‌ها باشد. در مسائل مختلف اگر خداباور و مردم باور باشیم، مشکلات اقتصادی هم حل می‌شود.

وی افزود: سنت‌های الهی در هیچ زمانی تغییر پیدا نخواهند کرد و برای همه حوزه‌ها اجتماعی، سیاسی و اقتصادی وجود دارد و هرکس به آن اعتقاد پیدا کند، طبق وعده خدا پیروزی با اوست.

قالیباف در ادامه بیان کرد: سنت‌های الهی استثنا ندارد اساس انقلاب بر همین است و ما هر جا در این ۴۰ سال بر این سنت‌ها باور داشتیم، موفق بودیم و هرجا بی تفاوت بودیم دچار مشکل شدیم. امروز اگر ما دچار چالش هستیم به خاطر همین است. در سیاست‌های مالی اعتماد به جوانان نداریم و به اقتصاد دولتی متکی هستیم.

وی افزود: وقتی ۸۰ درصد اقتصاد ما به اقتصاد دولتی متکی باشد، طبیعی است که باید این مشکلات را داشته باشیم چراکه باور به مردم و جوانان نداشته‌ایم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه ایران قوی وقتی اتفاق می‌افتد که تک تک مردم قوی باشند، اظهار کرد: اگر ما فرصت را برای مردم فراهم کنیم، نتیجه‌اش حضور ما جزو ۵ کشور اول دنیا در تکنولوژی دفاعی، ساخت انواع موشک‌ها با تکنولوژی صد درصد داخلی و قراردادن ماهواره در مدار می‌شود؛ مسئله‌ای که در اقتصاد به آن توجه نشد.

قالیباف اضافه کرد: همان جوانان دفاع مقدس اگر الان پای کار بیایند مشکلات حل می‌شود، به شرطی که از دشمن چیزی نخواهیم. آمریکا از ابتدا تا الان فقط خیانت کرده است. عمق استراتژیک این نظام، قلب مردم هست و ما باید آن را به دست بیاوریم.

  • منبع خبر : قالیباف