یک روزنامه پرتغالی اعلام کرد مهدی طارمی خودش خواهان انصراف از حضور در تیم ملی فوتبال ایران و بازی تدارکاتی با بوسنی شده است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، لیست تیم ملی فوتبال ایران در حالی دو روز پیش اعلام شد که اسامی بازیکنانی چون سردار آزمون و مهدی طارمی در این لیست قرار داده نشده بود. دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران بدون ذکر دلیل اصلی در مصاحبه‌ای تاکید کرد که امکان دعوت این بازیکنان فراهم نبوده است.

روز گذشته خبرگزاری مهر در گزارشی خواستار شفاف سازی فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی درباره دلیل اصلی عدم دعوت از مهدی طارمی و دیگر نفراتی شد که انتظار می‌رفت در تیم ملی حضور داشته باشند.

در این گزارش آمده بود که احتمالاً دوره «ناز» کردن بازیکنان برای تیم ملی و در اولویت قرار دادن تیم باشگاهی خودشان آغاز شده است؛ درست بر خلاف اعلام برخی از رسانه‌های دیگر مبنی بر اینکه طارمی و دیگر نفرات به دلیل نیمکت نشینی به تیم ملی دعوت نشدند.

این در حالی است که روزنامه «ابولا» پرتغال در خبری تایید کرد طارمی خودش از حضور در تیم ملی ایران انصراف داده و با درخواست خودش در اردوی ایران و بازی دوستانه مقابل تیم ملی بوسنی غایب خواهد بود.

این روزنامه نوشت: «خبر خوب برای سرجیو کونسیسائو (سرمربی پورتو). بعد از مارگا و ناکاجیما که در تیم ملی کشورهای خود حضور نخواهند داشت، مهدی طارمی هم در پرتغال می‌ماند. این مهاجم خودش را از بازی دوستانه با بوسنی در تاریخ دوازدهم نوامبر در شهر سارایوو معاف کرد»!

در ادامه این خبر با اشاره به موافقت دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی با درخواست طارمی آمده است: «من دلایلی که از سوی فوتبالیست (طارمی) ارائه شد را می‌فهمم و درک می‌کنم.»

ابولا همچنین اشاره کرده است آخرین باری که طارمی به تیم ملی ایران دعوت شد، نتوانست جایگاه خودش را در بازی‌های پورتو به دست بیاورد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی شب گذشته در هفته هفتم لیگ فوتبال پرتغال در دیدار پورتو مقابل پورتیموننز از دقیقه ۳۱ به میدان آمد و در دقیقه ۴۶ توانست اولین گل خود را در تیم پورتو به ثمر برساند. این بازی با نتیجه ۳ بر یک به سود پورتو تمام شد.

  • منبع خبر : مهر