عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر دولت مصوبه هسته‌ای مجلس را اجرا کند برای کشور مفید است، گفت: دلیل مخالفت بعضی از کسانی که با این مصوبه مخالفت دارند، ترس از قدرت‌های غربی است.

به گزارش شرح آنلاین، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دلایل مخالفت‌های دولت با قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها که توسط مجلس به تصویب رسیده است، اظهار کرد: کسانی که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت می‌کنند تقریباً همان‌هایی هستند که مذاکره با آمریکا را می‌خواهند و دوست دارند روابط دو کشور برقرار شود.

مجتهدشبستری گفت: این افراد فکر می‌کنند راه‌حل رفع تحریم‌ها این است که زیر بار ذلت برویم و راه مذاکره را پیش بگیریم.

وی با بیان اینکه این افراد با هرگونه اعمال قدرت در مقابل قدرت‌های غربی مخالف هستند، گفت: از آنجایی که مصوبه هسته‌ای مجلس هم نشانه‌ای از اعمال قدرت جمهوری اسلامی است، هم غربی‌ها و هم برخی افراد همسو با آنها در داخل کشور با این مصوبه مخالفند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دلیل مخالفت بعضی از کسانی که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت دارند، ترس از قدرت‌های غربی است. رهبر انقلاب یک بار فرمودند معنای عقلانیتی که عده‌ای از آن سخن می‌گویند و تاکید دارند برخی تصمیمات را محتاطانه انجام بگیریم، ترس است.

مجتهدشبستری تاکید کرد: عقلانیت این است که همه چیز در مسیر قانون حرکت کند و عزت، حکمت و مصلحت کشور رعایت شود. اینکه ما برخی مسائل را رعایت کنیم و حاضر به مذاکره شویم تا خارجی‌ها از ما راضی باشند، برخلاف عقلانیت و منشاء آن هم ترس است.

وی افزود: ممکن است در مجلس شورای اسلامی برخی نمایندگان جوان، شعاری و تند صحبت کنند ولی روشی که مجلس پیش گرفته است، روش ناصحیحی نیست. اکثر نمایندگان مجلس رشیدند و عاقلانه عمل می‌کنند. دلیل آنهایی هم که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت کردند، صرفاً ترس از غربی‌ها است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر دولت این مصوبه را اجرا کند برای کشور مفید است اما با وجود مخالفت‌هایی که دولتی‌ها کرده‌اند، معلوم نیست این مصوبه را اجرایی کنند.