علی ضیا در شبکه یک، پوریا پورسرخ در شبکه دو، باربد بابایی و رضا رشیدپور در شبکه سه، منصور ضابطیان در شبکه آموزش، سروش صحت و حمید گودرزی در شبکه نسیم در شب یلدا میزبان مردم می‌شوند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل خبرنگار مهر، شب یلدا یکی از شب‌های آیینی است که تلویزیون هر ساله با تدارک ویژه‌ای به استقبال آن می‌رود. این شب امسال و همزمان با شیوع کرونا شکل خاصی به خود گرفته است و در این روز و شب‌هایی که ممنوعیت ترددها، محدودیت بیشتری برای مردم و خانواده‌ها به وجود آورده تلویزیون است که می‌تواند جای خالی خانواده‌ها و دورهمی های خانوادگی را پر کند.
تلویزیون به رسم هرساله برنامه‌های مختلفی را در این شب در نظر گرفته است که هنوز جزئیات هیچ‌یک مشخص نیست با این حال به نظر می‌رسد در برخی از شبکه‌ها تدارک ویژه‌تری برای سرگرمی مردم در بلندترین شب سال در نظر گرفته شده است؛ تدارکی که هم بازگشت برنامه‌های قدیمی چون «رادیو هفت» و «قندپهلو» را در بر می‌گیرد و هم برنامه‌های روتینی که قرار است با یک اجرای ویژه میزبان مخاطب شوند را شامل می‌شود.

شبکه یک؛ علی ضیا و فرمول یک

برنامه «فرمول یک» از دهم آذر روی آنتن شبکه یک سیما رفته است و با آیتم‌های جدیدی این شب‌ها میزبان مخاطبان است. این برنامه قرار است تدارکی برای شب یلدا هم داشته باشد که احتمالاً با آیتم‌ها و بخش‌های مختلفی همراه است.

شبکه دو؛ ویژه‌برنامه ایرانیش

«ایرانیش» این شب‌ها در قالب مسابقه برای مخاطبان پخش می‌شود برنامه‌ای که پوریا پورسرخ مجری و احسان ارغوانی تهیه کننده آن است و قرار است این مسابقه هم طی سه شب برنامه‌ای ویژه در آستانه شب یلدا داشته باشد.

شبکه سه؛ «سیم آخر» و «زوجی‌نو»

همچنین مسابقه «سیم آخر» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضائیان و اجرای رضا رشیدپور دیگر برنامه‌ای است که قرار است در این شب روی آنتن برود و بخش‌ها و آیتم‌هایی در فضای موسیقایی برای شب یلدا تدارک دیده است.

در شبکه سه سیما هم برنامه «زوجی‌نو» با اجرای باربد بابایی که به صورت مسابقه برگزار می‌شود قرار است تدارکی ویژه این شب‌ها داشته باشد و در دو شب روی آنتن برود.

شبکه آموزش؛ بازگشت دو برنامه خاطره‌ساز

شبکه آموزش هم تدارک ویژه‌ای برای شب‌های یلدا دیده و قرار است مخاطبان شاهد بازگشت دو برنامه مفرح و خاطره ساز از آنتن این شبکه باشند. «قندپهلو» برنامه‌ای در فضای طنازانه و شیرین و مفرح است که با اجرای رضا رفیع مدتی است به تولید نرسیده و حالا در شب یلدا با یک افتتاحیه روی آنتن می‌رود.

«رادیو هفت» با اجرای منصور ضابطیان هم که چند سالی است روی آنتن نبوده حالا دوباره به قاب تلویزیون بازگشته است و شب یلدا با یک ویژه برنامه یلدایی مهمان مخاطبان خواهد شد.

شبکه نسیم؛ از کتاب‌باز تا شوتبال

در شبکه نسیم هم برنامه «کتاب باز» طراحی ویژه‌ای برای شب یلدا انجام داده است. محمدرضا رضائیان تهیه کننده و سروش صحت مجری این برنامه هستند که البته قرار است در این شب با دیگر مجریان برنامه هم همراه شوند و آیتم‌های متنوعی برای مخاطبان پخش شود.

همچنین «کودک شو» با اجرای حمید گودرزی و «شوتبال» با اجرای حامد آهنگی و مبینا نصیری از دیگر برنامه‌هایی هستند که در شب یلدا تدارک ویژه‌ای دیده‌اند.

هنوز مشخص نیست «دورهمی» مهران مدیری در این شب برنامه‌ای دارد یا خیر با این حال مخاطبان می‌توانند از ساعت ۱۹ با «کتاب باز» مهمان شبکه نسیم شوند و تا پایان شب و با آخرین برنامه «کودک شو» در ساعت ۲۳ این شبکه را دنبال کنند.

  • منبع خبر : مهر