مربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید این تیم با اشتباهات خط دفاعی خودش در بازی با پرسپولیس سورپرایز شده است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، آرش برهانی مربی تیم فوتبال استقلال درباره تساوی ۲ – ۲ این تیم در دیدار با پرسپولیس و عقب نشینی آبی‌ها بعد از گل برتری گفت: این طبیعت فوتبال است. نمی‌خواهم درباره تیم‌های دیگر صحبت کنم ولی در بازی (پرسپولیس) مقابل ذوب آهن شما یک نیمه کامل دروازه بان ذوب آهن را ندیدید و آنها روی ضد حملات برنامه داشتند. وقتی گل زدیم شیخ دیاباته را به زمین آوردیم تا توپ را جلو حفظ کند و تیم را بالا بیاورد ولی چیزی که از تعویض دیاباته در ذهنمان بود محقق نشد. با این حال موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتیم.

برهانی در پاسخ به این سئوال که استقلال در نیمه دوم به جز صحنه گل چه موقعیت دیگری برای گلزنی داشت؟ تصریح کرد: قبل از گل، یک صحنه به همین شکل نصیب قائدی شد. مهدی در این کار تخصص دارد ولی یک مقدار عجله کرد. اگر مثل صحنه گل، توپ را به عرض می‌برد به نتیجه می‌رسید.

مربی استقلال تصریح کرد: روی دو دفع توپ موقعیت به حریف دادیم. وقتی تیم گلهای بدی دریافت می‌کند از نظر روحی افت می‌کند بخصوص در دربی. جزو معدود بازی‌هایی بود که در جریان بازی گل خوردیم و سورپرایز شدیم. روی دفع توپ، دفاع ما متزلزل کار کرد و در جریان بازی گل خوردیم.

برهانی در پاسخ به این سئوال که به نظرش نتیجه عادلانه در دربی چه بود؟ گفت: اگر داور پنالتی ما را می‌گرفت و آن‌را تبدیل به گل می‌کردیم، این مسابقه دو بر صفر می‌شد و بازی متفاوتی به نمایش می‌گذاشتیم.

وی درباره اینکه کارشناسان داوری عنوان کردند برخورد توپ به دست بازیکن پرسپولیس پنالتی نبوده است، خاطرنشان کرد: این یک چیز واضح بود. حالا آقایان می‌گویند پنالتی نبود. خواهش می‌کنم حمایت کورکورانه نکنید چون به ضرر فوتبال ما است. حالا می‌خواهید از رضا کرمانشاهی داور بازی حمایت کنید. هرکسی فوتبال را هم دنبال نکند می‌گوید آن صحنه پنالتی است.

مربی استقلال در پایان گفت: قبل از دربی سعی ما این بود به نظر کمیته داوران و انتخاب کرمانشاهی احترام بگذاریم ولی متاسفانه اتفاقاتی افتاد که خوب نبود. آمدند صحبتهایی مطرح کردند. اینها باعث می‌شود داور تحت فشار قرار بگیرد و یک پنالتی واضح در این بازی حساس را نبیند و نگیرد.