پیشکسوت و سرپرست سابق تیم فوتبال استقلال با تاکید بر این که فکری باید بر هیجانات خود کنترل داشته باشد گفت: اتفاقی که در دیدار با پرسپولیس رقم خورد هر ۱۰ هزار سال یکبار تکرار می‌شود!

به گزارش شرح آنلاین، اصغر حاجیلو در گفتگو با خبرنگار مهر به ارزیابی اش از عملکرد آبی پوشان در نود و چهارمین دیدار با پرسپولیس پرداخت و گفت: انتظار از استقلال بیشتر بود. نمی دانم در نیمه اول چه اتفاقی افتاد که تیم کاملاً به هم ریخت. در نیمه دوم هم همین اتفاق رخ داد و این اتفاقات خصوصاً در نیمه اول ربطی به فکری نداشت. شاید هر ۱۰ هزار سال یک بار چنین اتفاقی می‌افتاد که یک تیمی که گل اول را زده و باید با آرامش بیشتری کار کند نظمش به هم می‌ریزد و تیمی که گل خورده شرایط بهتری پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: بعد از گل زودهنگامی که استقلال زد به جای اینکه پرسپولیس از خوردن گل شوکه شود این استقلال بود که شوکه شد و نتوانست بازی خوبی از خود ارائه دهد.

حاجیلو تصریح کرد: پرسپولیس بر بازی مسلط شد و توانست دو گل وارد دروازه استقلال کند. زیرا آبی پوشان نظم خاصی نداشتند اما در دقایق پایانی توانستند تلاش زیادی برای جبران گل خورده کنند و در ثانیه‌های پایانی مهدی قائدی که در طول ۹۰ دقیقه عملاً بیکار بود توانست گل مساوی را وارد دروازه پرسپولیس کند.

سرپرست سابق تیم فوتبال استقلال در مورد عملکرد خط دفاع آبی پوشان هم گفت: بدون تعارف بگویم من بازی غلامی را خیلی دوست دارم. او سبک فوتبالی اش بسیار خوب است اما نمی دانم چه غذایی خورده بوده و یا چه اتفاقی برایش افتاده بود که اینقدر بد بازی کرد. عارف غلامی یکی از دفاع‌های محبوب من است اما نمی دانم چرا اینقدر اشتباه فردی داشت. نه تنها او بلکه مدافعان دیگر استقلال هم همین اشتباهات داشتند. مرادمند که یک بازیکن جنجگوست او هم کمتر از دیگر مدافعان اشتباه نداشت.

وی تاکید کرد: در نیمه دوم دلم برای فکری سوخت. فشار زیادی بر روی او بود اما خوشحالم که توانست در ثانیه‌های پایانی به گل تساوی دست پیدا کند.

اصغر حاجیلو در ادامه تصریح کرد: به اعتقاد من باید یک روز قبل از دربی چند فیلم از بازی‌های گذشته استقلال و پرسپولیس به بازیکنان نشان داده می‌شد. چه آنهایی که استقلال برده و چه آنهایی که باخته بود تا بازیکنان بدانند چطور باید جنگنده برابر حریف به میدان بروند.

وی در مورد تعویض‌های محمود فکری هم گفت: داریوش دیر به میدان آمد. او می‌توانست زودتر وارد زمین شود. ارسلان مطهری، هم گل زد و هم جنگید و فکر می‌کنم آنقدر خسته شده بود که باید زودتر تعویض می‌شد اما در مجموع هر دو تیم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند و علاقه مندان به فوتبال یک بازی پرهیجان را تماشا کردند.

وی در مورد دیدار استقلال برابر تراکتور و اینکه آیا نتیجه دربی در روند استقلال تاثیر منفی خواهد گذاشت یا خیر، افزود: فکری از تجربه بالایی برخوردار است. او تا روز بازی با تراکتور تفکر بازیکنانش را از دربی پاک خواهد کرد و اعتقاد دارم آبی پوشان می‌توانند باارائه یک بازی منطقی برابر تیم خوب تراکتور به نتیجه لازم دست پیدا کنند. تراکتور تیم پرمهره ای است و همیشه برابر استقلال و پرسپولیس نمایش خوبی از خود نشان داده ولی استقلال هم شرایط خوبی دارد و اعتقاد دارم یک بازی خوب و تماشایی را شاهد خواهیم بود و امیدوارم این استقلال باشد که برنده این بازی شود.

حاجیلو در پایان خاطرنشان کرد: فکری باید در کنار زمین آرامش خود را حفظ کند. من مدت زیادی کنار وینفرد شفر بودم و یکی از دلایلی که او نتوانست نتیجه بگیرد هیجانات بیش از اندازه او بود. فکری باید به بازیکنانش روح جنگندگی را القا کند اما نه با عصبانیت و درگیری و جر و بحث با دارو زیرا بازیکنان به چهره او نگاه می‌کنند و اگر سرمربی تیمشان آرامش داشته باشد آنها هم آرامش خواهند داشت.