نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: برای حمایت از معیشت مردم سه گام را در مجلس تصویب کرده‌ایم که گام اول پرداخت یارانه کالایی به هر شهروند ایرانی بین 60 تا 120 هزار تومان است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از آذرشهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه حل مشکلات اقتصادی جامعه جزو وظایف اصلی حکومت‌هاست، اظهار داشت: در خصوص عملکرد ۶ ماهه مجلس شورای اسلامی، به همراه همکاران محترم ۱۰ اولویت را انتخاب کرده و پیش می‌بریم که اولین اولویت ما «حمایت از معیشت مردم» است که در چند ساله اخیر به‌دلیل تکانه‌های اقتصادی سرمایه مردم کاهش یافته است.

کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی سال‌های اخیر یاداور شد: افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی سبب کاهش قدرت خرید مردم شده و وظیفه مجلس و دولت حفظ قدرت خرید و بالا بردن آن و افزایش سطح معیشت مردم است.

سه گام مجلس برای حمایت معیشتی از مردم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای حمایت از معیشت مردم سه‌گام را در مجلس تصویب کرده‌ایم، گفت: در صورت عمل کامل دولت به طرح یارانه کالایی، گام اول را با جامعه هدف ۶۰ میلیون نفری متوسط و متوسط رو به پایین برداشته ایم تا به هر شهروند ایرانی مبلغی بین ۶۰ تا۱۲۰ هزار تومان یارانه کالایی پرداخت کنیم.

وی افزود: در گام دوم در بودجه سال ۱۴۰۰ برخی اقدامات مهم را در صحن مجلس و کمیسیون تلفیق انجام می‌دهیم و در گام سوم نیز با توجه به روزهای پایانی فعالیت دولت دوازدهم، امیدواریم این گام را با روی‌کارآمدن یک دولت جوانگرا، انقلابی و حزب‌اللهی برداریم، چراکه مجلس در این گام نمی‌تواند به تنهایی عمل کند.

ولایت محور وحدت در جامعه

میرتاج‌الدینی، با قرائت فرازی از خطبه فدک، به اهمیت امامت و ولایت در جامعه و محور وحدت بودن ائمه‌اطهار(ع) تصریح کرد: جامعه اگر بخواهد از ضعف و ذلت دور بماند، باید ستون و محوری به نام امامت و ولایت داشته باشد و به همین دلیل است که در حوادث گوناگون و طوفان‌ها برای از بین بردن انقلاب، ولایت و رهبری در ۴ دهه اخیر پس از پیروزی انقلاب، حضرت امام(ره) و حضرت امام خامنه‌ای وحدت جامعه را حفظ کرده و مقابل دشمنان ایستاده‌اند.

ولایت‌پذیری ویژگی بارز سردار سلیمانی

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تبعیت از ولایت و رهبری و تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع)، خاطرنشان کرد: ولایت‌پذیری و تبعیت محض از ولایت ویژگی بارز ایشان بود و به‌همین دلیل است که مقام معظم رهبری صرفا برای معرفی دو شخصیت والای امام خمینی(ع) و سردار شهید سلیمانی از واژه «مکتب» استفاده کرده‌اند و مکتب این شهید، مکتب جهاد، عزت و تبعیت از ولایت و رهبری است.

آیت‌الله مصباح یزدی سلم محض ولایت

میرتاج‌الدینی همچنین با اشاره به درگذشت عمار انقلاب؛ آیت‌الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: ایشان فیلسوف و متفکر جهان اسلام و مجاهد در عرصه علم و دانش بودند و همچون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تبعیت از ولایت فقیه و رهبری اعتقاد راسخ داشتند و سلم محض در مقابل معظم‌له بودند. این عزیزان سفرکرده برای ما و جوانان ما الگوی ولایت‌پذیری و تبعیت از رهبری هستند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله مصباح یزدی در پیش و پس از پیروزی انقلاب و عصر شبهه‌های عقیدتی و ایدئولوژیک علیه دین و انقلاب با ارتباط با جوانان در تثبیت اندیشه های دینی اهتمام فراوانی داشت، افزود:  ایشان در دفاع از اسلام به صورت علمی و فلسفی و تبعیت از امام و رهبری و در مسیر انقلاب ثابت قدم بود و ما باید با الگوپذیری از علمایی چون ایشان و سرداران مقاومت و شخصیت عزیزی چون سردار حاج قاسم سلیمانی این مسیر را ادامه داده و تلاش کنیم هم بر مشکلات داخلی غلبه کنیم و هم عزت اسلام و انقلاب و نظام اسلامی را در دنیا حفظ کنیم.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی یک به یک مضمحل و نابود می‌شوند و انقلاب اسلامی و حقانیت ایران اسلامی باقی مانده است، گفت: ببینید روسای جمهور استکبار چون کارتر، ریگان، بوش پدر و ترامپ کجا هستند و این ترامپِ جنایتکار هم با ذلت نزد آنان می‌رود و به‌زودی نابود خواهد شد، چراکه یک انسان مخلص، مومن و مجاهد را به شهادت رساند و فرد جنایتکاری چون وی به‌دلیل این دست اعمال، هرگز نمی‌تواند با عزت در دنیا زندگی کند، بلکه با ذلت نابود خواهد شد.

  • منبع خبر : فارس