تیم فوتبال پورتو در شبی که مهدی طارمی مهاجم ایرانی‌اش پاس گل داد، پنالتی گرفت و گلزنی کرد در لیگ پرتغال به یک برد ارزشمند رسید.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، در یکی از بازی‌های هفته سی ام لیگ فوتبال پرتغال شب گذشته تیم فوتبال پورتو به مصاف تیم فامالیسائو رفت که این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود پورتو خاتمه یافت. این مسابقه تحت تاثیر درخشش مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو قرار داشت.

گل نخست پورتو در دقیقه ۸ توسط «مارتینز» با پاس گل طارمی وارد دروازه حریف شد. طارمی سپس در دقیقه ۶۰ برای پورتو پنالتی گرفت و یک دقیقه بعد خودش این پنالتی را به گل دوم پورتو تبدیل کرد. «مارکو گروویچ» در دقیقه ۷۶ موفق شد سومین و آخرین گل پورتو در این مسابقه را به ثمر برساند.


لحظه رخ دادن پنالتی روی طارمی

طارمی در دقیقه ۸۱ جای خود را به «موسی ماره‌گا» داد. او در نهایت به عنوان بهترین بازیکن دیدار پورتو با فامالیسائو هم انتخاب شد تا نشان بدهد در این برد چه تاثیر زیادی داشته است.

طارمی که بعد از بازی برگشت با چلسی انگلیس در لیگ قهرمانان اروپا انگیزه زیادی دارد، با گلزنی در بازی شب گذشته تعداد گل‌های خود در لیگ پرتغال را به عدد ۱۳ افزایش داد.

در جدول گلزنان لیگ پرتغال «سفروویچ» از بنفیکا با ۱۸، «گونکالوس» از اسپورتینگ با ۱۷ و «گونزالز» از توندلا با ۱۳ گل بالاتر از طارمی هستند و مهاجم ایران هنوز این شانس را دارد تا در چهار هفته پایانی به عنوان آقای گلی هم دست یابد.


شادی گل طارمی

در جدول لیگ پرتغال هم اسپورتینگ با یک بازی کمتر و ۷۳ امتیاز در رده نخست قرار دارد و پورتو با ۷۰ امتیاز نزدیکترین تعقیب کننده صدرنشین است.