فرماندار شهرستان اسکو گفت: با توجه به طبیعت چهار فصل اسکو و وجود مناظر طبیعی موجود در این شهرستان، در نظر گرفته شده تا این شهرستان پس از تبریز به عنوان نخستین مقصد گردشگری در “تبریز ۲۰۱۸” به گردشگران معرفی شود. مرتضی محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شرح آنلاین، با بیان اینکه شهرستان […]

فرماندار شهرستان اسکو گفت: با توجه به طبیعت چهار فصل اسکو و وجود مناظر طبیعی موجود در این شهرستان، در نظر گرفته شده تا این شهرستان پس از تبریز به عنوان نخستین مقصد گردشگری در “تبریز ۲۰۱۸” به گردشگران معرفی شود.

مرتضی محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شرح آنلاین، با بیان اینکه شهرستان اسکو با داشتن ظرفیت‌های خاص گردشگری و صنایع دستی به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود اظهار داشت: در این شهرستان بیش از ۳۶ میراث تاریخی و مناظر طبیعی ثبت ملی شده که می‌توان به کندوان، باغ شهر اسکو و جزیره اسلامی اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به طبیعت چهار فصل شهرستان اسکو و وجود مناظر طبیعی موجود در این شهرستان، در نظر گرفته شده تا شهرستان اسکو پس از تبریز به عنوان نخستین مقصد گردشگری در “تبریز ۲۰۱۸” به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.

فرماندار شهرستان اسکو در ادامه با اشاره به دهکده تاریخی کنداون اظهار کرد: خوشبختانه کندوان همواره به عنوان مقصد گردشگری در کشور مطرح بوده که امیدواریم برخی از موانع و مشکلات این روستا در حوزه زیرساختی با سرعت حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه امسال در نظر گرفته شده تا ورود خودروها به روستای کندوان محدود و یا ممنوع شود، ادامه داد: با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی از جمله قطار مانع ورود خودروها به داخل روستا شده و امیدواریم راه برگشت خودروها از روستای کندوان به سمت اسکو را در عرض چهار ماه آینده آغاز کنیم.

محمدزاده به ساماندهی چهره کندوان اشاره کرد و گفت: تابلوها و بنرهای مختلف نصب شده در سطح کندوان جمع آوری و به چهره کندوان پیرایش داده می‌شود و همچنین روستای تاریخی حیله ور در مجاورت این روستا نیز ساماندهی می‌شود.

وی با اشاره به آمار ورود گردشگران سال ۹۶ به دهکده توریستی کندوان اذعان داشت: علی رغم سردی و برودت هوا در دو روز نخست سال، بیش از ۱۷ هزار و ۷۰۰ گردشگر در چهار روز نخست ایام تعطیلات نوروزی به این روستا مراجعه کرده‌اند.