شهردار تبریز:بارگیری ۱۰ واگن به مقصد سازمان‌های قطارشهری تبریز و اصفهان

ماینده شهرداران کشور از بارگیری ۱۰ واگن به مقصد سازمان های قطار شهری کلانشهر های تبریز و اصفهان خبر داد.

 

شرح آنلاین – شهریار نیوز: دکتر صادق نجفی با بیان مطلب فوق افزود: از مجموع ۳۱۵ واگن خریداری شده برای سه کلان‌شهر تبریز، اصفهان و شیراز، ۱۰۰ واگن به صورت تکمیل‌شده و مابقی آنها به صورت مونتاژ نشده وارد کشور شده و در تبریز مراحل مونتاژ آن انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۰۰ دستگاه واگن می بایست به صورت ساخت خارجی وارد کشور شود که تا کنون ۸۵ دستگاه واگن آن وارد کشور و تحویل سازمان های قطار شهری تبریز، اصفهان و شیراز شده است.

نماینده شهرداران کشور در شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، شمار واگن های تحویلی به سازمان های قطار شهری با احتساب رام های ۱۸ و ۱۹، سهم تبریز را ۴۰ دستگاه واگن، اصفهان ۳۰ دستگاه واگن و شیراز ۲۵ دستگاه واگن اعلام کرد.

نجفی با اشاره به اینکه رام پنجم در حال صدور PIC است گفت: رام‌های ششم و هفتم در حال تست و راه‌اندازی است و رام هشتم قطار شهری که متشکل از ۵ دستگاه واگن  در حال حمل به سایت تبریز است، به‌زودی به وارد این شهر می شود.

 وی همچنین از ساخت ۲۰ دستگاه واگن خبر داد که تا پایان تیرماه سال جاری به تبریز خواهد رسید.

نجفی اظهار داشت: با راه‌اندازی مرکز مونتاژ واگن‌ در تبریز، واگن های سه‌ کلان‌شهر  اصفهان، شیراز و تبریز در این شهر مونتاژ و این کلانشهر از تولیدکنندگان واگن در کشور و منطقه خواهد شد.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به حرکت دو رام مترو در فاز نخست خط یک قطار شهری تبریز گفت: مابقی رام ها در حال انجام تست های گرم و سرد بوده و با پیگیری توسعه خطوط، به تدریج به پروژه قطار شهری تبریز اضافه می شوند.

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *