استاندار آذربایجان شرقی:منطقه آزاد ارس می تواند به الگوی اشتغال‌زایی کشور در آینده تبدیل شود

منطقه آزاد ارس  میتواند ظرف سه سال آینده  به عنوان الگوی اشتغال‌زایی کشور مطرح شود که نرخ بیکاری آن حداقل است.
به گزارش شرح آنلاین مجید خدابخش  استاندار آذربایجان شرقی  در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی و پروژه زیربنایی در شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام لاین مطلب اظهار کرد: باید مقوله صادرات در منطقه آزاد ارس به عنوان هسته کلیدی سند تدبیر توسعه شهرستان جلفا مطرح باشد.
وی افزود: زمینه فعالیت برای شرکت‌های سازنده تجهیزات دانش بنیان و گلخانه‌ای و جذب فارغ التحصیلان منطقه توسط این شرکت‌ها مهیا است.
خدابخش تصریح کرد: هدف از سفر ؛بازدید از یک سری پروژه‌های زیربنایی مثل طرح انتقال آب در ارتباط با کشت و زرع و شرب بود که در حال اجرا است و سعی می‌کنیم موانع و مشکلات پیشرفت آن را برطرف کنیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در ارس تاکید و اضافه کرد: منطقه آزاد ارس به عنوان صنعتی‌ترین منطقه آزاد کشور نعمت بزرگی برای استان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز از دو واحد تولیدی بازدید کردیم که محور فعالیت‌های دانش بنیان و  ایجاد اشتغال به شمار می‌روند، افزود: واحد تولیدی کفش  ۲۵۰ نفر کارگر داشته و با برند ایتالیا و تکنولوژی روز و قابل عرضه در بازارهای جهانی به تولید می‌پردازد.
خدابخش تصریح کرد: واحد کشت گلخانه‌ای نیز با اشتغال‌زایی برای ۴۰۰ نفر ۱۰۰ درصد محصولات خود را صادر می‌کند، میزان مصرف آب را تا یک چهلم کاهش و میزان تولید را ۱۰ برابر افزایش داده و مصداق بارز اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود و به سرعت در حال توسعه است.
استاندار آذربایجان‌شرقی تجارت بین‌المللی در منطقه آزاد ارس را لکوموتیو توسعه استان خواند و بر لزوم تشکیل شرکت‌های ساخت تجهیزات گلخانه‌ای و دانش بنیان در این منطقه تاکید کرد.
استاندار آذربایجان‌شرقی در این سفر یک روزه  از چند واحد تولیدی ، ایستگاه پمپاژ طرح توسعه بهره‌برداری از رودخانه ارس، فرهنگسرای منطقه آزاد ارس بازدید کرده و در روند فعالیت و مطالبات آنها قرار گرفت.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *